KLAVYE ŞAMPİYONU BECERİSİNİ SERGİLEDİ

Gündem 24 Nisan 2019 17:19
Videoyu Aç KLAVYE ŞAMPİYONU BECERİSİNİ SERGİLEDİ
A
a

Dünya Klavye Şampiyonu Celal Aşkın, ‘Kariyer Günleri’ projesi kapsamında Düzce Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrencilerle bir araya geldi. 30 dakikada 23 bin 738 vuruşla dünya rekortmeni olan Aşkın, mesleki becerisi ile öğrencilere ilham kaynağı oldu.

Düzce Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından ‘Kariyer Günleri’ projesi dahilinde ilimize gelen Dünya Klavye Şampiyonu, Dünya Rekortmeni Celal Aşkın öğrencilerle buluştu.

Baro Başkanı Av.Azade Ay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turan Şahin, Okul Müdürü Şeref Kıldıran, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 30 dakikada 29 bin 738 vuruşla dünya rekoru kıran Celal Aşkın, bir hobi olarak başlayan sevdasının nasıl zaman içinde tutkuya dönüştüğünü katılımcılarla paylaştı. ‘F klavye’ başlıklı sunumunda lise dönemlerinde öğrendiği 10 parmak F klavye kullanımı hızı ile 6 dünya şampiyonluğu aldığını aktaran Aşkın, en son Almanya’da düzenlenen şampiyonada "30 Dakikalık Tecrübeliler" kategorisi hatasız sürat yarışında 1 dakikada net 151 kelimeyle, 23 bin 738 vuruşla dünya rekoru kırarak dünya şampiyonluğunu hak etmişti. 

‘Anında sesi yazıya çevirme’ kategorisinde 8 dakikalık ses deşifresi yaparak, 4 hata ile yine dünya şampiyonu olan Aşkın, mesleki beceri ve yeterliliklerin önemine vurgu yaptı. Aşkın, bilgi ve deneyimlerini aktardığı konferansın sonunda yaptığı klavye gösterisi ile salonu dolduranlardan büyük alkış aldı.

Gösterinin ardından okulda yapılan klavye yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Okul Müdürü Şeref Kıldıran tarafından takdim edildi. Yarışmada 1. Azizcan Güney, 2. Emirkan Yalçın ve 3. olan Uğurcan Çelik, Dünya Şampiyonu Aşkın ile fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri