KIZILAY HERKESİ BAĞIŞA BEKLİYOR

Gündem 22 Ocak 2019 12:39
Videoyu Aç KIZILAY HERKESİ BAĞIŞA BEKLİYOR
A
a

Düzce İl Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binası içinde, Kızılay Kan Merkezi personelince hazırlanan alanda, kan vermek için herhangi bir engeli olmayan kurum çalışanları ve vatandaşlar kan bağışında bulunarak düşük stoklara katkı sağladı.

Kızılay kan stoklarının düşmesi üzerine gerçekleştirilen müdahaleler devam ediyor. Bu kapsamda stantlar açarak vatandaşların bağışta bulunmasına olanak sağlayan, Kızılay Kan Merkezi personellerinin son durağı Düzce İl SGK binası oldu. SGK binası içindeki bir bölümde kurulan bağış platformuna gelen vatandaşlar, hem kan bağışında bulundu, hem de bağış yapmanın önemini Öncü Haber mikrofonları aracılığıyla değerlendirdi. 
“Vatandaşlarımızın gönüllü olarak kan bağışlaması gerekmektedir”
Kan vermenin önemi ve gerekliliğine değinen Dr. Fatih Sezer yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:
“Kan henüz sentetik olarak üretebilen bir ürün değil. Bu yüzden hastanedeki ihtiyaçları karşılamamız için vatandaşlarımızın gönüllü olarak kan bağışlaması gerekmektedir. Erkekler 3 ayda bir, kadınlar 4 ayda bir kan bağışlayabilir. Kan bağışına gelmeden önceden yanımızda muhakkak kimlik olması ve tok olarak gelinmesi gerekiyor. Ekip yerlerimize geldiğiniz zaman masalarda bulunan ilgili formda neler gerektiği belirtiliyor. Bizde bu konuda yardımcı oluyoruz.”
“Kan bağışı için herkesi davet ediyorum”
Kızılay standında kan bağışında bulunan vatandaşlardan Yıldız Baş, kan bağışının önemine dikkat çekerek vatandaşlara seslendi: “Kan bağışı kana ihtiyacı olan bir insanın hayatını kurtarır. Herkes kan vermelidir. Çok sıklıkla kan vermiyorum. Sene de en az 1 sefer kan vermeye çalışıyorum. Genelde Kızılay’daki arkadaşlar SGK binasına geldiklerinde veriyoruz. Fırsat buldukça kan vermeye çalışıyoruz. Kan bağışı için herkesi davet ediyorum.”
Bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar öncelikle ilgili formu doldurup doktorun onayını alarak, kan bağışında bulundu. İlginin artması ve stokları yeterli seviyeye çıkması için bütün vatandaşlar kan vermeye davet edildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri