Kızılay Haftası'nda kan bağışı kampanyası

Sağlık 31 Ekim 2018 14:35
Videoyu Aç Kızılay Haftası'nda kan bağışı kampanyası
A
a

Türk Kızılayı Düzce Şubesi, Kızılay Haftası'nda kan bağışı kampanyası düzenliyor. Kan vermenin önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için düzenlenen 'Kan Ver Hayat Kurtar' kampanyası için bugün Kızılay aracı Cedidiye Camii Meydanı'na konuşlandırılacak.

150 yıldır savaş ve doğal afetler karşısında insanların acılarını dindirmeye ve yaralarını sarmaya çalışan Kızılay, dünyada iyiliğin timsali olmayı sürdürüyor.

29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla Kızılay Düzce Şubesi bir dizi etkinlik hazırladı. Bu haftada bir yandan Türk Kızılayı’nın kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetlerini öğrencilerle vatandaşa anlatacak olan Kızılay yetkilileri, diğer yandan da kan bağışı konusunda farkındalık oluşturacak. Hafta kapsamında düzenlenen kan bağışı kampanyasının ilk durağı ise Cedidiye Camii Meydanı olacak. Meydanda konuşlanacak Kızılay aracıyla kan bağışlarını kabul edecek olan Kızılay yetkilileri, ayrıca kan bağışının önemi hakkında bilgiler verecek.

'Kan Ver Hayat Kurtar' sloganlı kampanya Cedidiye Camii Meydanı'nda bugün saat 11:00'da başlayacak. 

Türk Kızılayı Düzce Şubesi, tüm vatandaşları Kızılay Haftası dolayısıyla düzenlediği kan bağışı kampanyasına destek vermeye davet ediyor. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri