KIZILAY’DAN ANLAMLI ETKİNLİK

Gündem 20 Mayıs 2019 09:59
Videoyu Aç KIZILAY’DAN ANLAMLI ETKİNLİK
A
a

Dün gece gerçekleşen ve Anıtpark Meydanı’nda noktalanan Fener Alayında, yürüyüşe katılan vatandaşlara Kızılay Düzce Şubesi tarafından dondurma ve su ikramı yapıldı. Öte yandan Kızılay Gençlik Kolları üyeleri sırayla kan vererek Ramazan ayında rekor kırılmasını sağladı.

Kızılay Düzce Şubesi örnek çalışmalara imza atmaya devam ediyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle dün gece düzenlenen fener alayı programında, Anıtpark’ta biten yürüyüşe katılan vatandaşlara Düzce Kızılay Şubesi ekipleri tarafından dondurma ve su ikramı yapıldı.

Ramazan Sokağı’nda kurulu olan Kızılay standından yapılan ikram vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.  İl Yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulundukları etkinlikte 1000 adet dondurma dağıtıldı.

Gönüllülerin de büyük ilgi gösterdikleri bu ikram dışında Kızılay Düzce Şubesi anlamlı bir etkinlik daha geçekleştirdi. Gençlik Kolları üyeleri kan bağışında bulunarak örnek bir davranış sergiledi.  Meydandaki Kızılay Kan Bağışı otobüsünü dolduran gençlik kolları üyeleri sırayla kan vererek, Ramazan ayında kan bağışında yaşanan düşeşe dikkat çekip, alanı dolduran vatandaşları kan vermeye teşvik etti. Etkinlik kapsamında 74 gençlik kolları üyesinin verdiği kanlarla Ramazan ayı rekorunun kırıldığı ve azalan stokların arttığı öğrenildi. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm