KİTAPLAR HURAFELERLE DOLDURULDU

Gündem 28 Eylül 2017 16:17
Videoyu Aç KİTAPLAR HURAFELERLE DOLDURULDU
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni müfredatta, Mustafa Kemal Atatürk ve devrimlerinin yer almadığını savunan Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘kindar ve dindar’ bir nesil yetiştirme projesi ile uyum içindeki yeni ders programlarını reddediyoruz.” Kitapların bilimsellikten uzak, hurafelerle doldurulduğunu belirten Yılmaz, “Aklını kullanmayan gençlerin yetiştirilmesi hedefleniyor.” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri dün Anıpark Meydanı’nda bir basın açıklaması yaptı. Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında değiştirilen yeni müfredat için ateş püskürdü.

Kindar bir nesil yetişiyor”
Yeni eğitim-öğretim yılına düş kırıklıkları ve isyan duyguları ile girdiklerini kaydeden Yılmaz, iktidara geldiğinden bu yana eğitim sistemine ağır darbeler indirdiğini öne sürdüğü AK Parti’yi kindar bir nesil yetiştirmekle suçladı: “Son olarak ders programında yaptığı değişikliklerle, ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile devrimlerini ders kitaplarından çıkardı. Bununla yetinmeyen yönetim, kitapları bilimsellikten uzak, çağdışı, hurafelerle doldurarak, sorgulamayan, aklını kullanamayan gençler yetiştirmeyi amaçladıklarını bir kez daha ortaya koydu.”

Kindar ve dindar bir nesil yetiştirme projesi”
Mevcut iktidarın tarikat ve cemaatler koalisyonu ile iktidara geldiğini savunan Yılmaz, iktidarın FETÖ’den boşalan kadroları başka cemaatlerle doldurduğunu iddia ederek, “FETÖ başta olmak üzere diğer cemaatlerin de uzun yıllardır hedefinde olan laik, bilimsel ve Atatürkçü eğitim sistemimizi kalıcı olarak yok etme çabalarına hız verildi. Eğitim kuruluşlarına, yeni tarikatları dolduran, ders kitaplarındaki hatalı bilgileri temizlemek yerine Atatürk’ü, cumhuriyet değerlerini, bilimsel bilgiyi, evrim teorisini çıkaran sistemi toptan reddediyoruz. Yoksul ve çaresiz ailelerin çocuklarının, cemaat yurtlarında cayır cayır yanmasına olanak tanıyan, sonra da bu yurtların yöneticilerine ‘kınama’ cezası vermekle yetinen siyasal iktidarın eğitimini kabul etmiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘kindar ve dindar’ bir nesil yetiştirme projesi ile uyum içindeki yeni ders programlarını reddediyoruz.” dedi.

Bilimsel, ve laik eğitime geçilsin”
Eğitim sisteminde hatalar olduğunu kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu: “Başarılı okullarımızın “Proje Okul” adı altında, başarısızlıkları sınav sonuçlarıyla kanıtlanmış imam hatip okullarına dönüşmesini istemiyoruz. 4+4+4 kesintili sistemin yanlışlığını, çöküşünü ve verdiği hasarı gördüğümüz için ivedi olarak 12 yıllık zorunlu kesintisiz, bilimsel ve laik eğitime geçirilmesini talep ediyoruz. Anadolu Öğretmen Liseleri’nin kapatılmasını ve öğretmenlerimize yaşatılan inanılmaz değerbilmezliği, aymazlık olarak niteliyoruz. Dini ağırlıklı seçmeli derslerin bütün okullarda ve sınıflarda okutulmasına, ayrıca Kuran kurslarındaki eğitimin zorunlu eğitimin kapsamına alınmasına razı olmuyoruz.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri