KIŞIN CEPLERİ YAKAN ÜRÜN DÜŞÜŞTE

Ekonomi 4 Mayıs 2021 13:07
Videoyu Aç KIŞIN CEPLERİ YAKAN ÜRÜN DÜŞÜŞTE
A
a

Düzce’de tüketici fiyatları bazında nisan ayında en yüksek fiyat artışı ve düşüşü yaşanan ürünler belli oldu. TÜİK tarafından açıklanan verilere göre zam şampiyonu yüzde 27 artış ile domates olarak gerçekleşirken en çok ucuzlayan ürün yüzde 27 düşüşle patlıcan oldu. Su cenneti Düzce ve bölgesinde en çok pahalanan ürünlerden biri de su oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğü, nisan ayında Düzce’de fiyatı en çok artan ve düşen ürünleri açıkladı.
Buna göre Düzce’de nisan ayı zam şampiyonu yüzde 27’lik artış oranıyla domates oldu.
Domatesi yüzde 14,32’lik artış oranıyla ampul, yüzde 11,79 artışla da limon takip etti. Düzce ve bölgesinde fiyatında en çok artış yaşanan 4. ürünün ise yüzde 10,27 oranındaki artışla su olması da dikkat çekti.
Fiyatı en çok ucuzlayan ürünler listesinin başında yüzde 27,97 azalışla patlıcan yer aldı. Onu kış aylarında üreticinin cebini yakan çarliston biber yüzde 15,40 azalış ile izledi.  Listede yeşil soğan, dolmalık biber ve sivri biber de yer aldı.
DÜZCE’DE ENFLASYON TÜRKİYE ORTALAMASINDAN YÜKSEK
Öte yandan bir önceki yılın aynı ayına göre (son 1 yıllık) ise, Düzce’nin içinde bulunduğu TR42 (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova) bölgesinde fiyat artışı yüzde 17,80 oranı ile Türkiye ortalaması yüzde 17,14’ün 0,66 puan üstünde gerçekleşti. Aylık TÜFE ise yüzde 1,56 oldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa