KISA FİLM YARIŞMASI

Gündem 7 Aralık 2018 14:57
Videoyu Aç KISA FİLM YARIŞMASI
A
a

Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından, üniversite öğrencilerinin katılımına yönelik “Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Kısa Film Yarışması” düzenlendiği bildirildi. Süresinin 3-5 dakikayı geçmeyeceğinin belirtildiği yarışmaya başvurularsa, 15 Kasım 2018-1 Mart 2019…

Emniyet Genel Müdürlüğü, uyuşturucu madde kullanımı engellemek için kolları sıvadı. Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, 15 Kasım 2018-1 Mart 2019 tarihleri arasında,  madde kullanımı önleme ve bilinçlendirme amacıyla “Uyuşturucu Madde Kullanımını önleme Kısa Film Yarışması” düzenleniyor.

“Gençlerin bakış açısı çok önemli”

Uyuşturucu ile mücadelede çeşitli etkinliklerle toplumun bilinçlendirilmesini ve farkındalığın artmasını amaçlayan Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından daha öncede geçtiğimiz mart ayında “Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Afiş ve Slogan Yarışmaları” düzenlenmişti.

Halkın bilinçlenmesinin bu konuda mücadelede en etkin yol olduğunu düşünen emniyet güçleri, gençlerin bakış açısının da bu çalışmalarda öneminin büyük olduğunu düşünüyor.

İşte yarışmanın detayları…

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada, aynı tema ile bu defa 15 Kasım 2018-1 Mart 2019 tarihleri arasında “Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Kısa Film Yarışması” düzenlendiği bildirildi.

Yarışma, tüm üniversite öğrencilerini kapsıyor. Yarışma için hazırlanacak kısa filmlerin süreleri; 3 ile 5 dakika arasında olacak. Yarışma kapsamında çekilecek kısa filmlerde; uyuşturucu kullanımını gösteren resimler, kullanım şekli hakkında bilgi veren ifadeler veya aparatlar içerikte kesinlikle yer almayacak.

“Birincilik Ödülü; 15 bin TL”

Öte yandan, yarışmada dereceye giren öğrencilere; birincilik ödülü; 15 bin TL, ikincilik ödülü; 10 bin TL, üçüncülük ödülü; 5 bin TL, 2 mansiyon ödülü; 2.500’er TL ödül verileceği belirtildi.

Yarışmaya katılmak isteyenler, kısa film yarışma şartnamesi ve yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için emniyetin www.narkotik.pol.tr adresinden ulaşılabilecek.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri