KIRIM TÜRKLERİ GECEDE BULUŞTU

Gündem 5 Mart 2019 17:32
Videoyu Aç KIRIM TÜRKLERİ GECEDE BULUŞTU
A
a

Düzce Kırım Türkleri Derneği'nin geleneksel hale getirdiği 'Kırımlılar Kaynaşma' gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Kırım Türk'lerinin örf,adet ve geleneklerini yaşatmak için büyük katılım gösterdikleri gecede katkılarından ötürü Düzce Üniversitesi öğretim üyelerine teşekkür belgeleri takdim edildi.

 

Geceye  Düzce İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yunus Karaman, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Resül Taştan, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Bilal Türkan, Hayati Eğilmez ve Sakarya Kırım Türkleri Derneği üyeleri katıldılar.Düzce Kırım Türkleri Derneği tarafından organize edilen 'Kırımlılar Kaynaşma' gecesi büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleşti. Kaynaşma gecesinde bir araya gelerek örf, adet ve geleneklerini yaşatmaya çalışan Kırım Türkleri, Kırım Gelişim Vakfı'nın daveti ile Düzce'ye gelen halk oyunları ekibinin gösteri ile coştular. Düzce Kırım Türkleri Dernek Başkanı Osman Kesen, gecede yaptığı konuşmada  derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Ankara programında; Kırım'ın Ruslar tarafından işgalinin 5 yılı münasebeti ile Kırım Türkleri Dernekleri Platformu olarak Ulus' ta Atatürk heykelilin önünde buluşup basın açıklaması yaptıklarını dile getiren Kesen, 'Yüksek Hızlı Tren güzergahının Düzce'mizden geçmesini istiyoruz afişini Ankara Ulus'ta açarak yetkililere sesimizi duyurmak istedik' dedi.

Gecede Düzce Kırım Türkleri Derneği'ne Folklor konusunda destek veren Yasemin Kavi ve müzisyen Merih Üstüner'e gecenin anısına Kırım Kaşkolu takdim edilirken, katkısı geçen Düzce Üniversitesi öğretim üyelerine de teşekkür plaketi verildi. Düzce Üniversitesi’nden Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar  yüksek hızlı trenin Düzce'den geçmesi noktasında verdikleri destek için Kırım Türkleri Derneği'ne teşekkür etti.  Prof. Dr. H. İbrahim Uğraş ise ihtisaslaşma çalışmaları ile Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (DÜBİT) faaliyetleriyle ilgili kısa bir bilgilendirme yaparak dernek yönetimine ve üyelerine teşekkür etti.

 

 

1000
icon
Nurullah Alphan İnan 6 Mart 2019 00:59

Çok renkli,çok sesli, ama milli şuuru da çok yüksek bir şehirdir,düzce.

0 1 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri