KİMİNLE İTTİFAK YAPACAKLAR?

Gündem 4 Mart 2018 10:25
Videoyu Aç KİMİNLE İTTİFAK YAPACAKLAR?
A
a

AK Parti ile MHP ittifakının ardından 4 parti daha ittifakta buluştu. Akşener’in de gönlünde DP ve SP’nin olduğunu söylemesinin ardından İYİ Parti’nin Düzce’deki sesi Katırcıoğlu, bir takım siyasi partilerle görüşüldüğünü söyledi. İYİ Parti’nin kuruluş felsefesinin Cumhuriyetin ilkeleri üzerine oturtulduğunu belirten Katırcıoğlu, çizgisi, ilkesi ve kırmızı çizgileri olan her siyasi partiyle Genel Merkez’in görüşmesinin doğru olduğunu söyledi.

Son seçimlerde yüzde 1'in altında oy alan Anavatan Partisi, Doğru Yol Partisi, Hak ve Adalet Partisi ile Adalet Partisi’nin 2019 seçimleri için ittifak yapacaklarını açıklamalarının ardından gözler İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çevrildi. Hayalinde Demokrat Parti, Saadet Partisi gibi partilerle ittifak yapmak olduğunu söyleyen Akşener, CHP ile ittifak ihtimaline kırmızı ışık yaktı.İYİ Parti’nin çizgisi, ilkesi ve kırmızı çizgileri olan her siyasi partiyle görüşmesinin doğru olduğunu belirten Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, şuanda bir takım partilerle görüşmeler yapıldığını söyledi.
BİR TAKIM PARTİLERLE GÖRÜŞMELER VAR”
Katırcıoğlu, “Şuanda İYİ Parti’yle bir takım siyasi partilerin görüşmeleri var. Bu görüşmelere demokraside mutlaka olacaktır. Ancak İYİ Parti’nin kuruluş felsefesi Cumhuriyetin ilkeleri üzerine oturtulmuştur. Bu nedenle Türkiye siyasetinde çizgisi, ilkesi ve kırmızı çizgileri olan her siyasi partiyle genel merkezin görüşmesi doğrudur. Ancak genel merkezin yapmış olduğu bu görüşmelere bizim buradan bir yorum getirmemiz, doğrudur veya yanlıştır ifadesi koymamız mümkün değil. Saadet Parti’siyle bir görüşme yapıldı. Saadet Partisi Türkiye’ni en köklü siyasi partilerinden bir tanesidir. Çizgisinden asla vazgeçmemiştir. Çizgisinden vazgeçenler bugünkü iktidarda olanlardır. Bundan dolayı Saadet Partisi’yle İYİ Parti’nin görüşmelerinin sonucunu önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz” dedi.Katırcıoğlu, CHP ile olabilecek bir ittifak görüşmesinde İYİ parti’nin felsefe ve çizgilerinin ön plana çıkarılacağın belirtti.

CHP İLE İTTİFAK OLABİLİR Mİ?
Katırcıoğlu, “CHP’yle yapılan görüşmelerde tabii ki İYİ Parti’nin kuruluş felsefeleri, çizgileri ön plana çıkarılacaktır. Toplumun hassasiyetleri ön plana çıkarılacaktır ve ona göre bir karar alınacaktır” dedi.

TÜRKİYE’DE BEKÂ SORUNU YOKTUR, KOLTUK SORUNU VARDIR”
Katırcıoğlu, “Türkiye’nin beka sorunu yoktur. Türkiye’nin koltuk ve sandık sorunu vardır” diyerek koltuk ve sandık problemi yaşayacaklarını düşünenlerin ittifaklar yolunu açtığını kaydetti. Katırcıoğlu, Türk milletinin sandığa gittiği zaman Türkiye’nin bekası diye koltuk bekası olanlara sandıkta gereken dersi vereceğini ifade etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri