KILIÇDAROĞLU'NUN KORUMALARI ÖNCÜ HABER EKİBİNE SALDIRDI

Asayiş 11 Temmuz 2017 12:09
Videoyu Aç KILIÇDAROĞLU'NUN KORUMALARI ÖNCÜ HABER EKİBİNE SALDIRDI
A
a

Gümüşova’ya bağlı Selamlar Köyü’nde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Sen vatan hainisin” diyerek saldıran kadını çekmek isteyen Öncü TV haber ekibi, Kılıçdaroğlu’nun koruma polisleri tarafından görüntüleri alınarak darp edildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun koruma polisleri Öncü TV Haber ekibini görüntülerini zorla gasp etmesinin ardından darp ederek yaraladı. Olay, öğle saatlerinde Gümüşova’ya bağlı Selamlar Köyü’nde meydana geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun köye geleceğini öğrenen Öncü TV haber ekibi köye gitti. Köylülerle çay içerek sohbet eden Kılıçdaroğlu vedalaşmasının ardından aracına bindi. Koruma polisleri eşliğinde hareket eden araca Ak Parti İstanbul Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Neslihan Akman olduğu iddia edilen bir kadın aracın yanına yaklaşarak, Kılıçdaroğlu’nun içinde bulunduğu aracın kapısını açmalarını, kendisine selam vermek istediğini belirtti. O sırada Öncü TV kamerası saniye saniye kayıttaydı. Tam kapıyı açtıkları anda Neslihan Akman CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Sen vatan hainisin!” diyerek yumruk attı. Öncü TV kamerası o anda da kayıttaydı. Bunu fark eden Kılıçdaroğlu’nun koruma polisleri Öncü TV haber ekibinden görüntüleri almak için önce görüntü alan Şaban Çakır’a saldırdı. Şaban Çakır’ın seslendiğini duyan Öncü TV Genel Yayın Yönetmeni Mukadder Deveci ve muhabiri Yavuz Emrah Sever yardım etmek için gittiğinde yaklaşık 8 kişilik koruma polisi 3 çalışanımıza birden görüntüleri almak için saldırdı. Çeşitli yerlerinden darp edilen Öncü TV çalışanları görüntüleri vermemek için direndi. Koruma polisleri Öncü TV kamerasını kırarak görüntüleri gasp etti. Olay esnasında Konuralp'in eski Belediye Başkanı Reşat Konuralp’in ağabeyinin oğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun  Düzceli basın danışmanı Okan Konuralp’in haber ekibimize saldırılması konusunda koruma polislerini provoke ettiği ve olayları engelleyecek hiçbir eylemde bulunmadan izlendiği görüldü.

“Kartımızı aldılar kameramıza da zarar verdiler”
O sırada kamerasının kayıtta olduğu arkadaşımız Şaban Çakır olay anını şöyle anlattı: “Ziyaret bitmişti Kemal Beyle röportaj yaptık. Aracına bindiği sırada bir kadın geldi yanında küçük bir çocuk vardı. Sanırım hoş geldiniz köyümüze diyecekti tokalaşmak için elini uzattı Kemal Bey’e ve tam o sırada ‘Vatan hainisin sen’ diyerek yumruk attı kadın. Yumrukla saldırdı birçok kez ve ben bu görüntülerin tamamını çektim. Bu görüntülerin yayınlanmasından hoşnut olmayacakları için korumalar bizi darp ederek kameradan kartımızı aldılar kameramıza da zarar verdiler.”

 “CHP İl Başkanı bize sahip çıkmadı”
Burnundan ve karnından darp edilen Öncü TV Genel Yayın Yönetmeni Mukadder Deveci şu ifadelerde bulundu: “Öncelikle CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Düzce Selamlar Köyü’ne geldiğini duyduk.  Biz de arkadaşlarla Selamlar Köyü’ne gittik haber değeri olduğu için kendisiyle röportaj yapmak istedik. Kılıçdaroğlu ile röportaj yaptık. Daha sonra Kılıçdaroğlu arabasına bindiğinde bir bayanın kendisiyle konuşmak istediğini belirtti. O anda arbede oldu ve bizim kameramızı aldı. Oradaki polisler bizim üzerimize çullandılar. Bir anda ne olduğunu anlamadığımız için şu anda bile konuşmakta zorluk çekiyorum. Boğazımızı ve burnumuzu sıktılar. Kendileri ile bizzat görüştüğümüz halde CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan bize sahip çıkmadı.” Darp edilen Öncü Haber Ekibi çalışanlarından Mukadder Deveci, Şaban Çakır ve Yavuz Emrah Sever olayın ardından Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne giderek dar raporu aldı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri