KILIÇDAROĞLU’NDAN DÜZCELİLER’E:  BİZE GÜVENİN!

Gündem 25 Mayıs 2022 13:46
Videoyu Aç KILIÇDAROĞLU’NDAN DÜZCELİLER’E:  BİZE GÜVENİN!
A
a

 Daha önce iki kez Düzce programı ertelenen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun beklenen ziyareti bugün gerçekleşti. Sabah saatlerinde kente gelen Kılıçdaroğlu’nun ilk durağı Kamyon ve TIR Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi oldu. Nakliye esnafının sıkıntılarını dinleyen Kılıçdaroğlu, “Dinlediğim tüm sorunları TBMM’de gündeme getireceğim.” dedi. Düzce esnafını gezerken yaptığı açıklamada ise “Türkiye’yi kötü yönetiyorlar, ekonomiyi kötü yönetiyorlar. Biz bu ekonomik sıkıntıların üstesinden gelebilecek bir partiyiz. Bize güvenin.” dedi.

Düzce’de toplumun birçok kesimine kulak vermek ve partisinin her alandaki politikalarını bizzat anlatmak için dün sabah saatlerinde şehre gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gölyaka Gişeleri’nde kalabalık bir partili grubu tarafından çiçeklerle karşılandı.
Günler öncesinden ziyaret için hazırlıklara başlayan CHP’li vekiller ve il teşkilatı mensupları ile birlikte hızlıca temaslara başlayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk ziyaret adresi Düzce Merkez Kamyon ve TIR Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi oldu. Burada Kooperatif Başkanı Orhan Yılmaz ve üyeler tarafından ağırlanan CHP’li heyet, taşıyıcı esnafının sıkıntı ve taleplerini dinledi.
“Samimi bir insanım”
Buradaki konuşmasında, parasını direksiyon başında kazanan esnafların birçok derdi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Alın teriyle parasını kazanan taşıcıyı esnafının sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. İlk toplantımızı Mersin’de yapmıştık. Orada aşağı yukarı bütün tarafları dinledik. Şimdi burada sizin de derdinizi dinleyeceğiz. Samimi bir insanım. Rahatlıkla tüm soruları sorabilirsiniz. Kızmam. Benimle ilgili, partiyle ilgili, ekonomi ile ilgili ne sormak istiyorsanız çekinmeden sorabilirsiniz.” dedi.
Kılıçdaroğlu’nun kısa konuşması sonrası yapılan kahvaltının ardından kooperatif üyeleri sıkıntılarını ve beklentilerini CHP’li heyete aktardı.
“Türkiye soyulacak bir devlet değildir”
Esnafı tek tek dinledikten sonra yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu, “Dinlediğim tüm sorunları TBMM’de gündeme getireceğim. Bunun sözünü size veriyorum. Başkan bana 18 maddelik bir rapor verdi. Şimdi bu raporu burada okuyamayacağım. Bu meslek önemli bir meslek. Şimdi siz kontağı kapatıp, “Bir hafta çalışmayacağım.” deseniz, Türkiye’de hayat durur. İşte bu meslek bu kadar önemli bir meslek. Nakliye sektöründeki akaryakıtlardan ÖTV alınmamalı. Siz zaten vergi ödüyorsunuz. Köprü ve otoyollardan Euro üzerinden para veriyorsunuz. Biz bu sorunu çözeceğiz. Türkiye soyulacak bir devlet değildir. 5 kişiye soyduruyorlar. Biz bunun da önüne geçeceğiz.” şeklinde konuştu.
 
Düzce Merkez Kamyon ve TIR Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin ardından Düzce kent merkezinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. İşyerlerine konuk olduğu Düzceli esnaflarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, söz ekonomik sıkıntılara geldiğinde, “Türkiye’yi kötü yönetiyorlar, ekonomiyi kötü yönetiyorlar. Biz bu ekonomik sıkıntıların üstesinden gelebilecek bir partiyiz. Bize güvenin” açıklamalarında bulundu
Kılıçdaroğlu, esnaf ziyaretlerinin ardından ise, gençlik ve kadın buluşmaları programına katılmak üzere Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’ne geçti.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri