KESKİN’LE KANKA OLDULAR!

Gündem 16 Nisan 2019 16:27
Videoyu Aç KESKİN’LE KANKA OLDULAR!
A
a

Yayın hayatına yeni plazasında devam eden Öncü Medya’yı ziyaret eden MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, önemli değerlendirmelerde bulundu. Düzce’de siyasetçilere yönelik güven eksikliği yaşandığı tespitini paylaşan Caboğlu, bu sorunun çözümünü de açıkladı. AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ile Düzce’ye ilişkin konularda sık sık istişare yaptıklarını belirten Caboğlu, yerelde yaşan

Yeni binasında hizmet vermeye başlayan Öncü Medya Grubu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulundu. Seçim dönemini ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Caboğlu, birçok konuya da açıklık getirdi.

“5 belediye değil, 10 belediye kazandık”

Seçim sonuçları hakkında konuşan Caboğlu, Akçakoca, Yığılca, Gümüşova, Cumayeri ve Kaynaşlı olmak üzere 5 belediyeyi kazanmalarına ilişkin değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi: “Biz 5 belediye değil, 10 belediye diyoruz. Düzce’de Cumhur İttifakı kazandı. Bu seçim öncesinde siyasi partilerin yerelde bir ittifak olmadığını, ancak genelde olduğu belirtildi. Biz hangi partiden seçilirse seçilsin bu belediyenin Cumhur İttifakı Belediyesi olacağını söyledik. Tabii ittifakın diğer ortağı, geçişken bir oy kaygısı olduğu için, bunu çok söylemedi. Sonuç itibari ile Cumhur İttifakı Düzce’de 10-0 yapmıştır. Tabii ki Milliyetçi Hareket Partisi’nin Düzce’deki oy artışı aşikârdır. Bu da Milliyetçi Hareket Partisi’nin 5 belediyede seçilmesi ile sonuçlanmıştır.”

“Halkın kaygısı olduğu ortadadır”

AK Parti’nin yaşadığı oy kaybı hakkında da konuşan Başkan Caboğlu şunları söyledi: “Yerelde halkın siyasetçiler konusunda bir kaygısı olduğu ortadadır. Artık seçim dönemi bitmiştir. Bunu düzeltmek için biz siyasilere ve seçilmişlere büyük bir görev düşmektedir. Düzce’de yaşanan güven eksikliğini ortadan kaldırmak gibi bir zorunluluğumuz var. Biz bunu AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ile oturup konuştuk. Çok değerli bir il başkanı olduğunu söyleyebilirim.”

“‘Borç yok’ denirken, siz bir borç yükü görüyorsunuz”

Kaynaşlı’da partisinin Belediye Başkanı Birol Şahin’in belediyede yaptığı incelemeler sonucunda dikkat çeken noktalar tespit ettiğini belirterek, müfettiş talep edeceğini açıklaması ile alakalı da konuşan Caboğlu, borcun karşılığı yoksa orada bir sorun olduğuna dikkat çekti. MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu şunları kaydetti:
“Göreve gelindiğinde kamuoyunu iyi bilgilendirmek gerekiyor. Belediyeyi devraldığınızda, bir taraf ‘borç yok’ derken, siz bakıyorsunuz bir borç yükü görüyorsunuz. Bu borç yükünün bir karşılığı varsa, bizim belediyeler bunu sorun etmeyecektir. Ama bunun bir karşılığı yoksa bunun hesabının incelenmesi lazım. Belki de gerçekten bir yere kullanılmıştır, bunu görmek lazım. Yanlış kullanıldıysa da kamuoyunun bilgilendirilmesi gerekiyor.”

“Gönül kapılarının da açık olduğunun göstergesidir”

Yığılca ve Akçakoca’da seçilen MHP’li belediye başkanlarının kapı sökmeleri hakkında ise şu ifadeleri kullandı: “Seçim döneminde, sahada yaptığımız çalışmalarda, halkın serzenişi bu yöndeydi. ‘Belediyeye gidiyoruz, kimse ile görüşemiyoruz. Kapılar kapalı’ diyorlardı. Samimilik göstergesi olarak belediye başkanları bu kapıları söktürmüşlerdir. Aslında oradaki kapının muhakkak olması gerekir ki, devlet o şekilde koymuş. Burada vurgulanmak istenen şey gönül kapılarının açık olduğudur. Bu kapıdan başlanarak, gönül kapılarının da açık olduğunun göstergesidir.”

“Vekilimiz orada Keleş dönemini vurgulamak istedi”

Seçim döneminde MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün arasında yaşanan çivi çakma polemiğini değerlendiren Caboğlu şöyle konuştu:
“Sayın vekilimiz çok yüksek bir tempoyla çalıştı. Belli bir şeyden sonra insan gerçekten yorulabiliyor. Bizim vekilimizin burada söylediği şey, Mehmet Keleş’in kendi sosyal medya hesabı üzerinden, açıkça Ömer Küçük’ün destekleneceği şeklinde bir beyanatı olması sonrasında Ümit Yılmaz’ın açıklamasının yönü alenen ortadadır. Bizim vekilimizin orada Keleş dönemini vurgulamak istediği ancak, Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü’nün bunu bu şekilde anlamamış olması da bizim için düşündürücü bir ola olmuştur. Sonrasında Sayın Özlü’nün söylemlerinin de çok çirkin olduğunu söylemek gerekir. ‘Kavgada yumruk sayılmaz’ diyeceğiz. Kardeşlik ve ittifak devam edecek.”

“Çoğunluk AK Parti grubunda olduğu için adayı onların çıkartması uygun olurdu”

İl Genel Meclisi Başkanlığı için aday çıkartmamaları ve AK Parti Adayı Çiğdem Günal’a destek vermelerine açıklık getiren Başkan İlhami Caboğlu, şu ifadeleri kullandı:
“AK Parti teşkilatı kendi içerisinde bir karar almış. Çiğdem Hanım’da seçilmiştir, diğer 15 üye de seçilmiştir. Hatta 21 üye içerisinden de bu aday çıkartılabilirdi. Çoğunluk AK Parti grubunda olduğu için adayı onların çıkartması uygun olurdu. Tabii burada şu inceliği de kaçırmamak lazım. AK Parti’nin çıkarttığı Çiğdem Hanım’a biz destek verdik. Ancak evveliyatta olmayan bir şekilde, daimi encümenlerden Milliyetçi Hareket Partisi Üyesi olan bir kişinin bulunduğunu da gözden kaçırmamak lazımdır. Mustafa Keskin ile yapmış olduğumuz görüşmelerin ve üst düzey yetkililerden almış olduğumuz tavsiyeyle, Düzce’de uyum içerisinde çalışma zorunluluğunun burada tespit edilmesinde fayda vardır.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri