KESKİN’DEN FINDIK FİYATI AÇIKLAMASI:

Gündem 12 Ağustos 2018 14:11
Videoyu Aç KESKİN’DEN FINDIK FİYATI AÇIKLAMASI:
A
a

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, bu ayın 20’sine kadar üreticilerin merakla beklediği fındık fiyatının açıklanacağını söyledi. Üreticileri mutlu edecek bir rakamın açıklanacağına işaret eden Keskin, bu fiyatın 14 TL ile 20 TL arasında olacağını söyledi.

Fındık üreticilerinin çoğu hasatlarını yaptı, fındıklarını serdi, şimdi ise fındık fiyatının açıklanacağı tarihi bekliyor. Fındık hasadının bitmesine sayılı günler kalmasına rağmen fiyatların henüz açıklanmaması üreticileri tedirgin ederken, bu konuda AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin’den açıklamalar geldi.

Fındık üreticilerini tatmin edecek bir fiyat, inşallah 20’sine kadar açıklanacaktır”
Ürün alımı yöntemiyle piyasaya müdahale edecek olan Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO)’nden gelecek fiyat açıklamasına yönelik tarih veren Keskin, şöyle konuştu:“Cumhurbaşkanımız her fırsatta “Fındıkla uğraşan aileleri mağdur etmeyeceğiz.” diyor. Biliyorsunuz 10 gün öncede tarım bakanımız bu konuda açıklama yaptı. Fındıkçı bizim çok değerli kardeşimiz çünkü bizim bölgemiz fındıkla meşgul olan bir bölgedir. Bu sene fındıkla alakalı bütün önlemler alınmış vaziyette. Bizleri, fındıkçıları, kamuoyunu rahat ettirecek bir fiyatla inşallah sezona girilecek. Büyük ihtimalle 20’sine kadar fındıkla ilgili ciddi bir açıklama yapılacak ve hemşehrilerimizde çok iyi bir fiyatla fındıklarını satmış olacak. Fındık üreticilerinin fındıklarını özellikle emanete bırakmamalarını rica ediyoruz. Emanete bıraktıklarında fındık fiyatlarında düşüş meydana geliyor. Fındık üreticilerini tatmin edecek bir fiyat, inşallah 20’sine kadar açıklanacaktır.”Üreticileri mutlu edecek bir fiyatın açıklanacağını da söyleyen Keskin, bu fiyatın 14 TL ile 20 TL arasında olacağını da sözlerine ekledi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri