KESKİN’DEN BU SORUYA TUHAF YANIT

Siyaset 10 Mart 2021 17:00
Videoyu Aç  KESKİN’DEN BU SORUYA TUHAF YANIT
A
a

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin düzenlediği basın toplantısında kendisine yöneltilen ‘AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Kongresi’nde Ayşe Keşir’e Düzce teşkilatlarından neden cılız seste destek geldi?’ sorusunu duymazdan geldi. Keşir’e karşı sergilenen zayıf desteğin gerekçesini açıklamayan Keskin, çareyi kendisinin tek aday olduğu il kongresine gösterilen ilgiden övgüyle bahsetmekte buldu. Diğer taraftan Düzce’deki projelerin bitiş tarihi olarak 2023 yılına işaret etti.

AKI Parti İl Başkanlığı kongresinin ardından ilk kez kameralar karşısına geçen AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Düzce gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  
“Siyasi şov yapıyorlar”
İsim vermeden, İYİ Parti Düzce İl Teşkilatının bir süre önce başladığı köy ziyaretlerini eleştiren Keskin, Köylümüzü yanlış yönlendiriyorlar” diye konuştu. İYİ Partili Düzce Belediye Meclis Üyelerini de mecliste siyasi şov yapmakla suçlayan Keskin, “Onlar konuşur, AK Parti yapar” dedi.
“Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz”
AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’i, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı seçilmesi ile ilgili de konuşan Keskin, “Tabii ki pazartesi günü AK Parti Genel Merkez Kadın Kollarının kongresi vardı. Hayırlı uğurlu olsun Düzce’den Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’ in Kadın Kolları Genel başkanı seçilmesiyle Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu Düzce’mize verdiği önemi bir kez daha gözler önüne seriyor.” dedi. 
Düzce yine bekleyişlere gebe
Düzce’de devam eden proje ve turizm konusunda atılacak adımlardan bahseden Keskin, yatırımlar için 2023 yılına işaret ederek, çalışmaların yavaş ilerlemesi yüzünden yine şehrin uzun bekleyişlere gebe olduğunu ortaya koydu.
Keskin, şöyle konuştu: “Tabii ki ziyaretlerim sürüyor. Bakanlarımıza, Genel Müdürlerimize, Bakan Yardımcılarımıza takip ettiğiniz gibi Orman Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Düzce’miz için çok önemsediğimiz 2018 yılında ihalesi yapılıp fakat ekonomik tedbirlere takılan Efteni Gölü projesini bizim bakan Beyi ziyaret etmemiz ile Başlanmaya karar verildi, aşağı yukarı 80 milyon liralık bir maliyeti var. Bu ıslah projesi bittiği zaman Abant Gölü’nün 3 katı büyüklüğünde bir göl elde edeceğiz. Bu Düzce’nin turizmi açısından çok önemli, çünkü bizler Düzce de turizm denilince Efteni Gölü bir numaraya yerleşiyor. Çünkü Efteni Gölü çevresine yapılacak olan yatırımlarla özellikle bu bölgeye hem yerli hem yabancı bir turist akımı gerçekleştirmek istiyoruz. Bunun da olamazsa olmazı ıslah projesiydi. Allaha çok şükür bunun da başlatılması kararı alındı ve hızla devam edecek. Projelerimizin bitiş süresi olarak 2023 yılını belirledik.”
“Teşkilatlardan Keşir’e neden cılız destek geldi?”
Keskin, basın toplantısının sonunda basının sorularını yanıtladı. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı Olağan Genel Kurulu’nda Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in genel başkanlık görevi üstlenmesi nedeniyle salonda büyük coşku olması gerekirken, AK Parti Düzce teşkilatlarından cılız ses çıkması yönündeki soruyu geçiştiren ve sözü kendisinin göreve devam yetkisi aldığı il kongresine getiren Keskin, şöyle konuştu:
“AK Parti İl Kongresi’nde arkadaşlar, yaklaşık 2 bin 500 kişilik bir salonda il kongresi yapan tek iliz muhtemelen. O günkü 8 ile bakın, 2 bin 500 kişilik salonda yapan tek il biziz. Daha küçük salonlarda yapılan iller de vardı. Eksi derecelerde buz tutan bir havada 600 delegenin 400’ü oy kullandı. Bütün vatandaşlarımız, STK’lar geldi ve ben çok memnunum. Allah Düzceliler’den de razı olsun. Salı günü, bir iş gününde bu kadar rağbet oldu; teşekkür ediyorum.”
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri