KESKİN 'TERTEMİZ BİR LİSTE HAZIRLADIK'

Gündem 25 Ocak 2019 17:24
Videoyu Aç KESKİN 'TERTEMİZ BİR LİSTE HAZIRLADIK'
A
a

AK Parti'nin yeni Düzce İl Yönetimi tanışma toplantısında bir araya geldi. Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda yönetimini basın aracılığıyla kamuoyuna tanıtan İl Başkanı Mustafa Keskin, listesini hazırlarken ahde vefayı ön planda tuttuğunun altını çizdi. Geniş çaplı istişareler sonucu son şeklini verdiği yönetim kurulu listesi için "Düzce'de tertemiz bir listedir." benzetmesinde bulunan Keskin, "Bizim teşkilattan anladığımız şudur; teşkilat tertemiz olacak. Üzerinde hiçbir leke bulundurmayacak." dedi ve ekledi: "Nefsimizi, kibirimizi, gururumuzu ayaklar altına alacağız."

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, yeni yönetimi ile birlikte bugün basının karşısına çıktı. Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen yemekli programa Keskin'in listesinde yer alan tüm yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Sohbet havasında geçen yemeğin ardından basına açıklamalarda bulunan Keskin'in yanında teşkilat başkanları da hazır bulundu.

Yaklaşık 1 hafta önce Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendisine AK Parti Düzce İl Başkanlığı görevinin tevdi edildiğini belirten Keskin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Önemli olan isimlerimiz değil, bıraktığımız eserlerdir"
"1 hafta süre içerisinde il yönetmimizi hazırlamak için gece-gündüz çalıştık. Burada AK Parti İl Yönetimimizi değerli basın mensubu arkadaşlarımız aracılığıyla halkımızla paylaşmak istiyoruz. 
Amacımız, dileğimiz, gönlümüzden geçen şudur ki il yönetimimiz, tüm teşkilat mensuplarımız Düzce'de daha iyi hizmetler yapabilme adına projelerimizle, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla Düzce'mize bir hizmetkar olabilmeyi Yüce Allah hepimize nasip etsin. Önemli olan bizim isimlerimiz değil, önemli olan bizim yaptığımız hizmetlerdir, bıraktığımız eserlerdir. Yarın bir gün bu görevlerden bizden gittiği zaman nasıl anılacağımız bizim için çok önemlidir. Bu nedenle Düzce halkına hangi partiden olursa olsun, hangi görüşten olursa olsun biz Düzce'nin iktidar partisi il başkanlığı olarak herkesi partimize davet ediyoruz. Tüm sorunlarını, eksik gördüklerini bizimle paylaşabilirler. Düzce'nin sorunlarını ciddiye alıyoruz. İnşallah bu beklentileri karşılayacak bir performansa imza atacağız."

"Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır"
Keskin, açıklaması sonrası tüm yönetimini tek tek saydı ve 'Rabbim utandırmasın' diyerek, kamuoyuna tanıttı. Listesini hazırlarken ahde vefayı ön planda tuttuğunun altını çizen AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, "Bu listelerde Mustafa Keskin'in bir geçmişi, bir anlayışı var. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben tüm il başkanları ile çalışmış birisiyim. Onların iyi yaptığı işlerin hepsini alacağız. Hatalarını kendimize ölçü edineceğiz, o hataları yapmamak için. 

"Bir çok isimle istişarelerde bulundum"
Ardından basının sorularını yanıtlayan Keskin, yönetim listesini oluştururken, milletvekilleri ve Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü ile istişarelerde bulunup bulunmadığı şeklindeki soruya şu yanıtı verdi:

"İstişarelerimiz muhakkak oldu. Ancak bizatihi benim tanıdığım, bildiğim, güvendiğim bir listedir. Bu liste Düzce'de tertemiz bir listedir. Bizim teşkilattan anladığımız şudur; teşkilat tertemiz olacak. Üzerinde hiçbir leke bulundurmayacak. Teşkilat hizmetkar olduğumuzun farkında olacak. Nefsimizi, kibirimizi, gururumuzu ayaklar altına alacağız. Böyle bir liste olmasına özen gösterdim. Gerek parti içerisinden gerek parti dışarısından bir çok isimle istişarelerde bulundum."  

"Düzce'yi çok güzel temsil eden listelerle halkımızın karşısına çıkacağız"
Tanışma amacıyla düzenlenen ilk toplantının ardından parti il binasına giderek görevlendirme yapacaklarını belirten Keskin, "Süreç çok kısa hızlı bir şekilde hem Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) hem yürütme hem de koordinatörlük olarak hızlı bir görevlendirme yapacağım. Düzce'yi çok güzel temsil eden bir il genel meclisi ve belediye meclisi listesiyle halkımızın karşısına çıkarak, projelerimizi, yaptıklarımızı, yapamadıklarımı tüm çıplaklığıyla anlatacağız." dedi.

"Bütün ilçelerde çalışma sistemini il yönetimi belirleyecek"
AK Parti Düzce Belediye Adayı'nın Dr. Faruk Özlü olarak açıklanması sonrası teşkilatlarda bir çalışma prensibi belirlediklerini belirten Keskin, şunları kaydetti:

"Biz ilde ne tür çalışmalar yapıyorsak, ilçelerde de aynı çalışmaları yapacağız. Tabii ki her ilçenin kendine göre seçim şartları vardır. Kendi aramızda istişare ederek, onlarla ilgili de çalışmalar yapacağız. Önümüzdeki hafta ilçelerimize ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Bilindiği gibi Kaynaşlı'da bir istifa oldu, Gölyaka'da bir değişime gidiyoruz. Dolayısıyla burada atamaları inşallah yaptıracağız. Bütün ilçelerde çalışma sistemini il yönetimindeki arkadaşlarımız belirleyecek." 

Basın toplantısı, AK Parti yeni il yönetiminin toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri