KESKİN: 15 MAYIS’TA ADAYLAR BELLİ OLACAK

Gündem 25 Nisan 2018 14:42
Videoyu Aç KESKİN: 15 MAYIS’TA  ADAYLAR BELLİ OLACAK
A
a

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, düzenlediği basın toplantısında parti tüzüğüne göre partiden ihraç edilenlerin milletvekili aday adayı olamayacağını söyledi. Kamu kurumlarında görevleri bulunan partilerin istifalarını sunmadan önce AK Parti İl Başkanlığı ile mutlaka görüşmesi gerektiğine dikkat çeken Keskin, “Çünkü onlarla farklı konuşacağımız konular olacak. En geç 26 Nisan Perşembe saat 17.00’a kadar istifa etmeleri gerekiyor.” dedi. Keskin ayrıca 15 Mayıs’ta adayların belli olacağını açıkladı.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, dün parti binasında bir basın toplantısı düzenledi. Keskin, milletvekili aday adayı olma şartlarından partiden ihraç edilenlerin durumuna kadar başvuru sürecinde merak edilen konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

En geç bugün saat 17.00’a kadar istifa etmeleri gerekiyor
AK Parti’nin seçim öncesindeki yol haritasının belirlendiğini kaydeden Keskin, “25 Nisan Çarşamba gününden 29 Nisan Pazar 17.00’a kadar başvurular alınacak. 26 Nisan 17.00’a kadar da kamu görevi bulunanlar görevlerinden istifa etmeli. Belediye başkanları, siyasi partilerin il ve ilçe başkan ve üyeleri, İGM üyeleri, belediye meclisi üyeleri kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşu ve ortaklıklarının denetim ve yönetim kurullarında görev alanlar en geç 26 Nisan Perşembe saat 17.00’a kadar istifa etmeleri gerekiyor.” diye konuştu.

Parti görevlerinde olanlar istişare etmeden istifa etmesin”
AK Parti’de yönetimlerinde ya da belediye başkanı olanların aday adaylık için istifa etmeden önce parti ile görüşmeleri gerektiğini belirten İl Başkanı Hikmet Keskin, “Partimizden aday olmak isteyenler taleplerini AK Parti Genel Merkezi’ne de yapabilir, Düzce İl Başkanlığı’na da bizzat kendileri yapabilir. Başvuru formları il başkanlığımızdan temin edilebilir. Gereken evrakların tamamı verilecektir. Erkek adaylarımızdan 6 bin TL, kadın ve genç adaylarımızdan 3 bin TL aday adaylık ücreti alınacak. Engelli adaylarımızdan ise bin TL ücret alınacak. Partimizin üyesi olup, partimizde görevi olan il başkanı, ilçe başkanı, yönetim kurulu üyesi, belediye meclis üyeliği, İGM üyeliği gibi görevleri bulunan arkadaşların il başkanlığından bilgi almaları çok önemli. Çünkü onlarla farklı konuşacağımız konular olacak. En geç 26 Nisan Perşembe 17.00’a kadar istifa etmeleri gerekiyor.” şeklinde konuştu.

15 Mayıs’ta adaylar belli olacak15 Mayıs 2018 tarihinde adayların belli olacağını kaydeden Keskin, “29 Nisan Pazar günü 17.00’a kadar herkesin başvurusu bitmiş olmalı. O saatten sonra başvuru alınmayacaktır. Aday adaylık başvurularını aldıktan sonra 5 Mayıs tarihinde temayüller başlayacak. 15 Mayıs’ta milletvekillerimizin aday adaylıkları sonlanacak ve adaylar belirlenecek.” dedi.

Karar toplantıdan sonra verilecek”
AK Parti Miletvekili Fevai Arslan’ın yeniden aday adayı olabilmesi için 3 dönem şartına ilişkin konuşan Keskin, “Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplandı görevi Merkez Yürütme Kurulu (MYK)’na devretti. Bu karar pazartesi günü orada verilecek. Erdoğan ve MYK üyelerimizin orada aldığı karar doğrultusunda buna cevap verebiliriz.” dedi.

İhraç edilen aday adayı olamaz”
Partiden ihraç edilenlerin aday adayı olamayacağını aktaran Keskin şöyle konuştu: “Aday olamayacaklar kısmında milletvekili aday adaylığına başvuramayacak kişilerle alakalı da bilgi verelim. Nitelikleri taşımayanlar AK Parti tüzüğüne göre partimizden ihraç edilenler AK Parti Genel Merkezi’miz tarafından tüzükte öngörülen sebeplerle partideki görevinden el çektirilmesine karar verilen üyeler partimizden milletvekili aday adayı olamaz. İkincisi, hakkında AK Parti il, ilçe, belde teşkilatlarımız tarafından disiplin soruşturması yürütülenler de aday adayı olamaz.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri