KEŞİR VE ÇAKIR’DAN BİLDİRİYE ÇOK SERT TEPKİ

Gündem 4 Nisan 2021 11:28
Videoyu Aç KEŞİR VE ÇAKIR’DAN BİLDİRİYE ÇOK SERT TEPKİ
A
a

Son dönemde gündem de olan Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle 103 emekli amiralden dikkat çeken bir bildiri geldi. Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin Türkiye’nin bekasında önemli bir yeri olduğu vurgulanarak “Montrö Sözleşmesinin tartışma konusu yapılmasına, masaya gelmesine neden olabilecek her türlü söylem ve eylemden kaçınılması gerektiği kanaatindeyiz" ifadelerini kullandı. Bu bildi sonrasında emekli amirallere siyasilerden büyük tepkiler geldi.

103 emekli amiralin bu bildiriyi yayımlamasının ardından siyasiler  bildiriye hız kesmeden tepki gösterdi ve bildiri yayımlayan emekli amiralleri kınadı. Bildiriye tepkiler sosyal paylaşım siteleri üzerinden de çığ gibi büyürken, Düzceli Milletvekilleri de bildiriyi sert sözlerle kınadılar.    

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, sosyal medya hesabı üzerinden bu bildiriyi yapanları kınadı. 15 Temmuz’u hatırlatan Başkan Keşir’in paylaşımı şu şekilde:

“Emekli amiraller bildiri mi yayınlamış?
#15Temmuz’u onlar unutmuş olabilir ama biz unutmadık.
Tanka, bombaya kafa tutan, direnen bir millete bildiri yayınlamak kimin haddine?”

 Düzce Milletvekili Fahri Çakır sosyal medya hesabı üzerinden 15 Temmuz’u hatırlatarak “Milletimizle birlikte demokrasi düşmanlarına gerekli cevabı 15 Temmuz’da verdik gerekirse yine veririz.” ifadelerine yer verdi. Milletvekili Çakır’ın paylaşımı şu şekilde:

“Aklı eski Türkiye’de kalmış bir kaç emekli amiral unutmamalıdır ki o günler eskide kaldı. Aziz Milletimizle birlikte demokrasi düşmanlarına gerekli cevabı 15 Temmuz’da verdik gerekirse yine veririz.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri