KEŞİR DUYURDU: İNŞAAT BU YIL BAŞLAYACAK

Gündem 1 Mart 2021 16:04
Videoyu Aç KEŞİR DUYURDU: İNŞAAT BU YIL BAŞLAYACAK
A
a

17 Temmuz 2019 tarihinde sel afetinin meydana geldiği Akçakoca’nın Esmahanım Köyü sakinlerinin yaraları sarılmaya devam ediliyor. AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, sel nedeniyle evlerini kaybeden vatandaşlar için TOKİ eliyle 70 konutun yapımına bu yıl içinde başlanacağını duyurdu.

17 Temmuz 2019’da Akçakoca’yı vuran sel felaketinde 7 kişi hayatını kaybederken onlarca aile de evsiz kaldı.
Aradan geçen zamanda ilçenin selden en çok zarar gören bölgesi olan Esmahanım Köyü başta olmak üzere sağlıklı bir yaşamın tahsisi için birçok adım atıldı. Yollar ve köprüler yenilendi. Selden etkilenen kamu kurumları da tadil edildi.
Sel felaketinde evini kaybeden 70 aile için AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’den müjde geldi. Vekil Keşir, İçişleri Bakanlığı ve TOKİ ile yapılan görüşmeler sonucunda, Düzce Merkez’de arsa tahsisi ile hak sahiplerine 70 konutun inşa edilmesi hususundaki çalışmalarımızda sona gelindiğini duyurdu. Keşir, konutların inşasına bu yıl içinde başlanacağını ve kura ile birlikte sürecin tamamlanacağını aktardı.

Ayşe Keşir’in açıklaması şu şekilde:
“17 Temmuz 2019 tarihinde meydana gelen sel afeti sonrasında evleri zarar gören 74 ailemizin konut hakları kabul edilmiş ve yer gösteren 7 ailenin yerleri daha önce onaylanmıştı. Yine geçtiğimiz yıllarda Yayla Köyü'nde evleri heyelandan etkilenen 3 ailemizi de kapsayan, hak sahibi ailelerin yer gösterilemediği için protokolleri ne yazık ki tamamlanamamıştı.
Öncelikle İçişleri Bakanlığı/AFAD ile yaptığımız görüşmeler, akabinde TOKİ ile yapılan görüşme sonrasında, Düzce Merkez İlçesi’nde arsa tahsisi ile hak sahiplerine 70 konutun inşa edilmesi hususundaki çalışmalarımızda sona gelindi.
Hak sahibi vatandaşlarımız için yıl içerisinde konut inşaatı başlayacak ve yapılacak kura sonrasında süreç tamamlanacaktır.”

 
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri