KEŞİR: KAPASİTE YÜZDE 50 ARTACAK

Gündem 2 Şubat 2018 16:16
Videoyu Aç KEŞİR: KAPASİTE YÜZDE 50 ARTACAK
A
a

Muncurlu’daki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaretinde konuşan Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Türkiye’nin bir çok ilinden tedavi için hastaların geldiği merkezde şu an tam olan kapasitenin yüzde 50 artacağını söyledi. Düzce’nin sağlık alanında önemli ihtiyaçlarından olan çocuk hastanesi ile onkoloji merkezi ile ilgili ise Keşir, vatandaşlardan gelen talepleri önems

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin Muncurlu’da bulunan ek hizmet binasının 15 Kasım tarihi itibariyle fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında hizmet vermesinin ardından hastane çalışanı ve hastaları ziyaret etti.

Buranın en az yüzde 50 kapasite artırımına ihtiyacı var”
Hastane yönetiminden brifing almasının ardından ziyaretine ilişkin açıklamada bulunan Keşir, Düzce’ye bir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi kazandırılmasının önemli olduğunu kaydederek, şu ifadelerde bulundu: “İl yöneticisi arkadaşlarımızla birlikte buranın Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi olarak 15 Kasım’da hizmet alımı gerçekleşti fiilen. Yeni bir tecrübe, ihtisas hastanesi. Açılıştan önceki çalışmalarını da yerinde takip ettiğim bir kurum burası. Bugün  de hastalarımızı, çalışanlarımızı, personeli de ziyaret ederek eksiklerimiz var mı görmek istedim. Çok az eksiğimiz var, ufak tefek ama şunu gördüm bu sevindirici bir şey, Tekirdağ’dan Diyarbakır, İstanbul’a kadar tüm Türkiye’nin coğrafyasından farklı bölgelerden hastalarımız buraya gelmiş ve memnuniyetlerini ifade ediyor. Bu hem bizi mutlu ediyor hem de Düzce için gurur verici bir şey. Farklı şehirlerden gelip memnun oldukları kaliteli bir sağlık hizmeti almaları. Şehirleşme böyle bir şey Düzce bu hizmetlerle yeni yeni tanışıyor. Daha da çok tanışacak. Eğer çalışmalarımızı neticelendirirsek, kapasitemizi arttırmamız söz konusu. Onun da planlamasını yapıyor arkadaşlarımız. Buranın en az yüzde 50 kapasite arttırımına ihtiyacı olduğu gibi burası şu an tam kapasite ile çalışıyor.”

Fizibilitesini yapıp değerlenmemiz gerekiyor”
Düzce’nin önemli ihtiyaçları arasında yerini alan çocuk hastanesi ve onkoloji merkezine ilişkin değerlendirmede bulunan Keşir şunları kaydetti: “Bunu şimdi söylemek çok erken. Bunun bir fizibilitesinin yapılması ve gerekli görüşmelerin yapılması gerekiyor. Biz sağlıktaki eksiklerimizin çalışmalarını daha önce İbrahim Bey ve ekibi ile yapmıştık. Neye ihtiyacı var Düzce ölçeğinde bir ilin diye. O yüzden bu binayı bu yönde değerlendirdik. Ama ihtisas hastaneleri ve ihtisas sağlık hizmetlerini önemsiyoruz. Bu anlamda ne yapılabilir, fizibilitesini yapıp öyle değerlendirmemiz gerekiyor. Bunu söylemek için çok erken. Ama vatandaşlarımızdan bize gelen talepleri takip ediyoruz.”

Düzce’nin sağlık yatırımları için aldığı kalem her geçen gün artıyor”
Düzce’nin 2017 yılı bütçesinden yaklaşık 5 milyon yatırım aldığını ifade eden Keşir, “Bu çok önemli bir rakam sağlık anlamında. Biz bununla 6 sağlık merkezi ve 112 Acillerimizi yapıyoruz. Bu 2017 bütçesinden gelen bir rakam. Düzce’nin sağlık yatırımı için aldığı kalemi de her geçen gün artıyor.” diye konuştu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri