KESİM ALANLARINDA YOĞUN TEDBİRLER ALINDI…

Gündem 20 Temmuz 2021 15:57
Videoyu Aç KESİM ALANLARINDA YOĞUN TEDBİRLER ALINDI…
A
a

Kurban Bayramı nedeniyle, Düzce Valiliğinin belirlediği kurban kesim alanlarına Düzceli vatandaşlar akın etti. Düzce Belediyesi’nin kontrolündeki mezbahanede de büyük yoğunluk yaşandı.

Düzce’de Kurban Bayramı heyecanı yaşanıyor. Bayram namazının kılınması ile birlikte, vatandaşlar Düzce Valiliği tarafından belirlenen Kurban Kesim Alanları ve özel besihanelere akın etti. Salgın nedeniyle kurban kesim alanları, salgın önlemleriyle hazırlandı. Kesim alanları, Düzce Belediyesi tarafından dezenfekte edilirken, Düzce Belediyesi kontrolündeki mezbahanede kurban kesimi için randevu sistemi uygulandı.
Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Zabıta ekipleri, Düzce’de belirlenen kurban kesim alanlarında,  toplum sağlığını ilgilendiren tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığını, sık sık gerçekleştirilen denetimlerle kontrol etti.
Pandemi süreci ve denetimler sayesinde kurban bayramlarında alışıla gelmiş cadde, sokak ya da bahçe gibi açık alanlarda kurban kesiminin çok fazla olmadığı görüldü. Vatandaşların birçoğunun yapılan uyarıları dikkate alması da, bu görüntülerin azalmasında etkili oldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri