KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YENİ DÖNEM

Gündem 30 Temmuz 2022 16:54
Videoyu Aç KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YENİ DÖNEM
A
a

Düzce’de dönüşüm için önemli fırsat… Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Şimdi inşallah kentsel dönüşümde yeni bir döneme giriyor, belediyelerimizin İller Bankası’ndan aldıkları kredilerin faizinin yarısını biz karşılıyoruz. Bu kararla birlikte artık belediyelerimiz dönüşümü çok daha rahat yapacak, hızlı yapacaklar." dedi.  

Bilindiği gibi 1999 depremlerinde yerle bir olan Düzce’de hala riskli binalar tehlikeye neden oluyor. Mahkeme süreçleri nedeniyle yıllardır deprem anıtı gibi duran ancak İçişleri Bakanlığı’nın devreye girmesi ile sürecin hızlandığı kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili bir iyi haber de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan geldi.
Bakan Murat Kurum, katıldığı bir programda, Düzce’yi de yakından ilgilendiren sağlıksız binaların yıkılıp yerine deprem yönetmeliğine uygun yapıların yükselmesi konusunda önemli açıklamalarda bulundu.
“Belediyelerin İller Bankası’ndan aldıkları kredilerin faizinin yarısını bakanlık karşılayacak”
Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesiyle ilgili bilgileri ağustos ayında paylaşacağını belirtirken kentsel dönüşümde yeni bir döneme girildiğinin de müjdesini şu ifadelerle verdi:
“Şimdi, inşallah, kentsel dönüşümde de yeni bir döneme giriyor; belediyelerimizin İller Bankası’ndan aldıkları kredilerin faizinin yarısını biz karşılıyoruz. Bu kararla birlikte artık belediyelerimiz kentsel dönüşümü çok daha rahat ve hızlı yapacaklar. Gayemiz milletimizin can ve mal sağlığını korumak. Çünkü biz, milletimizi çok seviyoruz.” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri