KELEŞ'TEN YOL ARKADAŞLARINA SİTEM!

Gündem 5 Nisan 2018 16:54
Videoyu Aç   KELEŞ'TEN YOL ARKADAŞLARINA SİTEM!
A
a

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş yine sosyal medya hesabı üzerinden hem tepkili hem de sitemkar bir paylaşımda bulundu. Son meclis toplantısına damga vuran Düzce Belediyesi 2017 Yılı Denetim Komisyonu Raporu üzerinden gündeme gelen iddiaları kendisini sevmeyenlerin ortaya attığını ifade eden Keleş, "Asıl beni şaşırtan gerçeği söylemesi gerekenlerin suskunluğu." diyerek isim vermeden yıllarca beraber yürüdüğü yol arkadaşlarına sitem etti.

 

Son belediye meclisi toplantısında açıklanan Düzce Belediyesi 2017 Yılı Denetim Komisyonu Raporu üzerinden ortaya atılan iddialara o dönem başkanlık koltuğunda oturan Mehmet Keleş'ten açıklama geldi. 2 Ekim 2017 tarihinde görevinden istifa eden Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş, sosyal medya hesabından uzun ve sitem dolu bir paylaşımda bulundu.

 

"Sevgili dostlar" hitabıyla paylaşımına başlayan Keleş, yazılanları ve konuşulanları hayretle izlediğini belirtti.

"Siyaseten kimsenin tekerine çomak sokmadım"

Severek ve isteyerek büyük bir heyecanla yürüttüğü belediye başkanlığı görevinden istifa etmek zorunda kaldığını belirten Keleş, paylaşımını şöyle sürdürdü: "Sebeplerini de açık bir biçimde istifa mektubumda açıklamıştım. Hepinizin bildiği üzere istifa etme hakkı kişisel bir haktır. Bende, içinde bulunduğumuz şartlarda daha fazla ısrar etmenin çok sevdiğim Düzce'mize zarar vereceğini düşündüğümden demokratik haklarım çerçevesinde istifa talebinde bulundum ve kabul edildi. Kimseyi suçlamadım, kimseyi hedef göstermedim, siyaseten kimsenin tekerine çomak sokmadım.

Bundan sonraki süreçte eğer görev yaptığım zaman zarfında suç teşkil edecek bir icraatım olduysa müfettişler bunu tespit eder devletin savcıları da gereğini yerine getirir."

"Birileri sürekli hakkımda yalan, dedikodu ve iftira kampanyası yürütüyor"

Artık belediye başkanı olmadığı için herhangi bir şeyi saklama, gizleme ya da delil karartma gibi bir durumun söz konusu olamayacağını vurgulayan Keleş, "Hal böyleyken görevden ayrıldığım günden beri birileri sürekli hakkımda yalan, dedikodu ve iftira kampanyası yürütmeye devam ediyor. Önce bildiğiniz gibi yaptıklarımı beğenmemekle ise başladılar, ardından yaptıklarımı yıktırma gayretiyle devam ettiler, daha sonra yapmakta olduğumuz bütçeleri dahi hazır olan bütün işleri iptal ettirdiler, ardından tüm yönetim kadrolarını tasfiye ettirdiler, şimdi ise usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları ile yeni bir versiyon deniyorlar." ifadelerini kullandı.

"Hırsızzz vaaarrrr diye yazıyorlar ki..."

Denetim komisyonu üzerinden yöneltilen iddialara ilişkin ise şunları kaydetti:

"Ne iddia ediyorlar; özetle üç iddiaları var.

1- Belediyenin otopark hesabındaki 15 milyon hesapta değil.

2- Belediyede bazı personeller amacı dışında çalıştırılmış.

3- Tuvaletler, güreş sahası gereksiz hizmetlermiş. Tabii, Mehmet Keleş düşmanları (kim olduklarını söylememe gerek yok siz onları benden iyi tanıyorsunuz) mal bulmuş mağribi gibi hemen manşetleri atıyorlar. "Belediyenin 15 milyonu kayıp!", "Kokusu yeni yeni çıkıyor, daha neler var neler.", "Buyrun buradan yakın, belediyenin 15 milyonu buharlaşmış." Ve tabii alt kısma da bir iki yorum eklemeleri lazım. Oraya da büyük harflerle; Hırsızzz vaaarrrr diye yazıyorlar ki, eyyamcılığın, goygoyculuğun dibine vurmuş olsunlar. Bunlar beni şaşırtmıyor!"

"Dost bildiklerimizin kılları bile kıpırdamıyor"

Bu iddiaları kendisini sevmeyenlerin ortaya attığını ifade eden Keleş, bu kez eleştiri oklarını 'Dost bildiklerim' dediği kişilere şöyle yöneltti: "Asıl beni şaşırtan gerçeği söylemesi gerekenlerin suskunluğu. Söyleyecekleri bir kelime: Saçmalamayın. Evet sadece söylemeleri gereken şey bu. Düzce Belediyesi'nin bir kuruşunun dahi kaybolmadığı, kamu kurumlarında böyle bir şeyin mümkün olmadığı, otopark hesabında olmayan paraların belediyenin başka bir hesabında tutulduğu ve yine hizmetlere harcandığı. Bu kadar. Ama bunu yapmıyorlar, sosyal medyada bir haftadan beri haksız yere linç ediliyoruz. Dostlarımızın (veya dost bildiklerimiz) kılları bile kıpırdamıyor. Bir kardeşimiz, spora yapılan yatırımların fuzuli olamayacağını, spor yatırımlarına yapılan harcamaların Güreş İhtisas Kulübü'ne yapılıyor gibi gösterildiğini bunun yanlış olduğunu söylemeye kalkıyor ve o da nasibini alıyor bu linç girişiminden. Bir güzel söz var. Hatırlatmak isterim. "Yağmur Yağar Çise Çise, Bu Gün Bize Yarın Size". Bir de güzel hikaye var aslında Sarı Öküz Hikayesi ama onu da arif olan anlasın artık."

"Cevap verin ve tüm Düzce kamuoyu aydınlansın"

"Peki, madem onlar açıklamıyor ben soruyorum."

Soru 1- Hesapta olmayan 15 milyon nerede?

Soru 2- Birinci soruya cevabınız belediyenin bir başka hesabında duruyor ise, ben görevden ayrıldıktan sonra yani 2 Ekim'den sonra siz topladığınız otopark paralarını hangi hesapta topladınız ve kaç otopark yaptınız?

Soru 3- İddia edildiği üzere Düzce Belediyesi parkları ihaleyle aynı müstecirlere verirken Dursun Ay ihaleyi yapan encümen üyesi değil miydi?

Soru 4- Bu meclis denetim komisyonu üyelerinin yine encümen üyesi sıfatıyla bu pahalı dedikleri ihalelerin altında imzaları yok mu?

Soru 5- Kim bu amacı dışında çalışanlar. Nerede çalışmışlar?

Evet, cevap verin ve tüm Düzce kamuoyu aydınlansın.

"15 milyonu kim cebe indirdi?"

Özellikle denetim komisyonu üyelerine söylüyorum, çok değerli ve de muhterem yüksek hesap bilgisine sahip donanımlı arkadaşlar cevap verin, on beş milyonu kim cebe indirdi? Hadi cevap verin. Yanılmıyorsam Ziya Paşa'ya ait çok muhteşem bir söz vardı, şayet kimse üzerine alınmayacaksa yazmak isterim. Çünkü bu lafı hak ediyorsunuz.

"Ne günlere kaldık ey gazi hünkar,

katır mühürdar oldu, eşşek defterdar."

Kalın sağlıcakla."

"Başkanın hukukunu koruma sözü veren arkadaşlara..."

Keleş son olarak partisindeki isimlere şöyle serzenişte bulundu: "Haaa aklıma gelmişken şu parti büyüğümüze başkanın hukukunu koruma sözü veren arkadaşlara da bir dörtlük yazayım da içleri rahat olsun!!!

"Giderim İlinizden

Kurtulam Dilinizden

Yeşilbaş Ördek Olsam

Su İçmem Gölünüzden."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri