KELEŞ: BOLULULAR’IN HOŞUNA GİTMEZ

Gündem 1 Ağustos 2017 14:36
Videoyu Aç KELEŞ: BOLULULAR’IN HOŞUNA GİTMEZ
A
a

Düzce İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda Düzce ile Abant arasındaki mesafenin kısaltılması amacıyla Sinekli Yaylası’ndan Abant’a bir yol yapılması Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç tarafından gündeme getirildi. Bunun üzerine Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ise mevcut bir yolun olduğunu belirterek, yeni yola Bolulular’ın sıcak bakmayacağını belirtti.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında dün gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, Sinekli Yaylası’ndan Abant’a bir geçiş yolunun yapılması konusunu gündeme getirdi. Düzce ile Abant arasındaki mesafeyi büyük ölçüde kısaltacak yol için karar verilirse orman araziden genişçe bir pay bu yola verilecek.

Çalışma yapıldı ama devamı getirilmedi”
Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç konu ile ilgili talebini Orman Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Ören’e iletti.Kılıç, “Samandere ve Abant arasındaki Sinekli Yaylası’ndan itibaren geçiş sağlanacaktı. Özel idare tarafından bu yol için Sinekli Yaylası’na kadar genişletilme çalışması yapıldı ama devamı getirilemedi. Bu konuda her iki il arasındaki ilişkileri de düzelterek Abant’a bağlanması konusunda ne yapabiliriz diye gündeme getirmek istedim.” dedi.

Genel Müdürlüğümüz ve Bakanlığımızın insiyatifinde”
Orman Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Ören ise mevcut orman yolları ve orman yollarının yol-şebeke planlarının olduğunu belirterek şöyle konuştu:
Yapılması programlanan yollar bir kısmı da yapılan yollar yani yapılan yollarda problem yok. Yapılması programlanan yollar arasında varsa ben evveliyatını bilmiyorum. Değilse ona da şebeke değişikliği gerektiriyor o da Genel Müdürlüğümüzün ve Bakanlığımızın insiyatifinde.”

Bolular’ın çok hoşuna gitmeyebilir”
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Sinekli Yaylası’ndan Abant’a bir yolun yapılmasının ulaşımı daha kısa hale getireceğini ancak bu duruma Bolulular’ın sıcak bakmayacağını kaydederek şu ifadelerde bulundu:“Sayın valim şöyle bir şey var bizim ilimizin hemen merkezine bir otoban bağlantı yolu yapılıyor su anda. Otoban bağlantı yoluna çıktığınızda Sinekli Yaylası’na kadar oradan da Abant’a normal Abant Kavşağı’ndan giderseniz en az 20 km daha fazla oluyor. Yani buradan Abant’a çok daha kolay ulaşım sağlamış olacak. Bu tabii orman yolu olmaktan çıkacak. Yani Düzce’den Abant’a ulaşım yolu olmuş olacak. Dolayısıyla bu yolun orman yolu olmaktan çıkarılıp başka vasıflı bir yola dönüştürülmesi lazım. Bolulular’ın çok hoşuna gitmeyebilir bu hadise çünkü buradan gidilirse çok daha kestirme oluyor. Buna bizim sınırlarımızın dışında kalan kısmı yapmak istemiyor ya da müsaade etmek istemiyor gibi bir durum var. Bunu orman yolu olarak mevcut halde bir şekle getirip ondan sonra vasfını değiştirirsek bunu ancak siz yapabilirsiniz tabii karşı tarafın insiyatifine bırakmadan.”

Detayını çıkınca görüşürüz”
Son olarak Orman Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Ören, programlar dahilinde yapılacak işlemlerin görüşülmesi gerektiğini belirterek, “Detayını buradan çıkınca görüşürüz. Rutin işlemler hakkında bizim programlarımız dahilinde yapılacak işlemler varsa yaparız ama bunun dışındaki tabii koordinasyon gerektiren durum.” şeklinde konuştu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri