KAYNAŞLI’YA DEV PROJELER!

Gündem 7 Ocak 2018 16:01
Videoyu Aç KAYNAŞLI’YA DEV PROJELER!
A
a

Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile makamında bir araya geldi. Görüşmenin detayları hakkında bilgi veren Bayraktar, Kaynaşlı’nın sanayi sitesi ihtiyacının tamamlanmasında son noktaya gelindiğini belirtirken, üst yapı çalışmaları, Kaynaşlı Meydan Projesi ve Kültür Merkezi için İller Bankası’nda alınacak kredi ile çalışmalara bir an önce başlanacağını söyledi.

Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar ile AK Parti Kaynaşlı Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Oğuz ve yönetimi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’yü makamında ziyaret etti. Kaynaşlı’ya yapılacak ve yapılması planlanan projeleri görüşmek üzere ayda iki kez Bakan Özlü ile bir araya gelen Bayraktar, geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleşen görüşmenin detaylarını haber merkezimiz ile paylaştı.

Kaynaşlı ‘Sanayi Sitesi’ne kavuşuyor
Kaynaşlı’nın kanayan yarası sanayi sitesi nihayet atıl halinden kurtuluyor. 1999 depreminde yerle bir olmasının ardından kaderine terk edilen D-100 Karayolu kenarına paralel halde bulunan sanayi sitesi yeni bir proje ile hizmete sunuluyor. Çizilen yeni proje ile D-100 Karayolu’na dikey olacak olan sanayi sitesi, içerisinde yaklaşık 180-200 kadar dükkan barındıracak ve vatandaşların ibadetlerini yerine getirebilmesi için bir cami ve yemek ihtiyaçları için lokantalar bulunacak. Geçtiğimiz aralık ayında projesi tamamlanan sanayi sitesi için bugünkü görüşmede son aşamaya gelinirken önümüzdeki aylarda somut adımların atılması bekleniyor.

Kanal Kaynaşlı hız kazandı
Özlü ile görüşülen konulardan bir diğeri ise, Bayraktar’ın önemli projelerinden biri olan ‘Kanal Kaynaşlı Projesi’ oldu. Bayraktar geçtiğimiz aylarda çalışmaları hız kazanan projenin son durumu hakkında Özlü’ye detaylı bilgilendirmede bulundu. Bakan Özlü’nün de desteklediği bu önemli proje ile Kaynaşlı Deresi’nin güzergahı değiştirilerek Asar Deresi’ne bağlanacak. Böylece hem dere ıslah çalışmalarına destek olunacak hem de Kaynaşlı olası sel felaketleri ve su baskınlarından tamamen kurtarılmış olacak.Öte yandan Bayraktar son olarak Kaynaşlı’nın gelişimine destek olacak üst yapı çalışmaları, Kaynaşlı Meydanı Projesi ve Kaynaşlı Kültür Merkezi projelerinin Özlü ile görüşüldüğünü ve İller Bankası’ndan alınacak kredi ile çalışmaların en kısa zamanda başlayacağını belirtti.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri