KAYNAŞLI TOKİ YİNE SULAR ALTINDA

Gündem 28 Haziran 2022 13:49
Videoyu Aç KAYNAŞLI TOKİ YİNE SULAR ALTINDA
A
a

Kuvvetli yağış yüzünden Kaynaşlı'nın Karaçalı Mahallesi'nde bulunan TOKİ konutlarını su  bastı. Vatandaş belediye ekiplerinin su baskınlarına müdahale etmemesine isyan etti. Sorunun müteahhit kaynaklı olduğunu savunan Başkan Birol Şahin ise "Ekiplerimiz çalışıyor." diyerek TOKİ sakinlerinin serzenişini işgüzarlık olarak niteledi.

Kaynaşlı Karaçalı Mahallesi bir kez daha taşkın sularına teslim oldu. Alt yapıdaki eksiklikler yüzünden evler yine sular altında kaldı.
“Başkan, ‘Ekip gönderiyorum’ dedi ama…”
Öncü Haber'e konuşan TOKİ sakinleri belediye ekiplerinin duyarsızlığına isyan etti. Vatandaşlar, "Adnan Menderes Caddesi, Akyazı Ortaokulu'nu su bastı. TOKİ'yi su bastı. Binaların altında yarı bele kadar su var. Başkan, "Ekip gönderiyorum." dedi ama "Yok o bozuk, yok bu bozuk." dediler hâlâ da kimse gelmedi. Burada bir yalandan dolaştı iki kişi başka da bir şey yok." dedi.
“Ekiplerimiz sahada çalışıyor”
Öncü Haber'in telefonla görüştüğü Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin ise vatandaşların tepkisinin aksine belediyenin çalıştığını, "Çalışmıyor." diyenlerin muhalefet yaptığını savundu.
Şahin, "Karaçalı Mahallesi'nde TOKİ'yi su bastı. TOKİ’nin iç kısmındaki müteahhitten kaynaklanan problem var tabii şu anda içeride bodrum katları da su doluyor. Bizim ekipler suyu çekiyor, çekmeye çalışıyorlar. Çektikleri kısmı tekrar çekiyorlar, tamamen müteahhitten kaynaklanan sıkıntı var. Müteahhidin yapmış olduğu eksik ve hatalı işlerden dolayı. Arkadaşlar müdahale ediyorlar şu anda çekiyorlar orayı. Belediye ve diğer ekiplerin hepsi oraya geldi. Onlar tabii muhalefet dağıtıyor biliyor musun? Bir de işgüzarlar var. Sıkıntı yok ben de zaten şu an sahadayım. Ben ve ekiplerim öğleden beri komple sahadayız. Ekiplerimiz sahada çalışıyorlar. Şimdi kanalizasyon müdürünü görevlendirdik. O da transparan yaptı, tekrar devam ediyor çalışmaya. Yani hiç problem yok." şeklinde konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri