KAYNAŞLI’DA HALK MECLİSİ TOPLANDI

Gündem 3 Mayıs 2019 13:49
Videoyu Aç KAYNAŞLI’DA HALK MECLİSİ TOPLANDI
A
a

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, 2019 yılı ilk Halk Meclisi Toplantısı’nı Kızılay Toplantı Salonu’nda geniş bir katılımla yaptı. Başkanlığı devraldığında belediyenin borcunun ne kadar olduğunu slayt eşliğinde ilçe halkı ile paylaşan Şahin, bir önceki Başkan Erol Bayraktar döneminde usulsüz işlere imza atıldığını bir kez daha vurguladı.

Kaynaşlı’da ilk Halk Meclisi Toplantısı yapıldı. Halk Meclisi Toplantısına MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri , STK yöneticileri ve muhtarlar da katıldı.    
Geniş bir katılımla Kızılay Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, nasıl bir belediye devraldığını, borçları tek tek anlatarak, ilçe halkını bilgilendirdi.

‘Kaynaşlı belediyesi kimsenin suyunu kesmez!’

Daha önce AK Parti’den ilçe başkanlığı yapıp MHP’den girdiği seçimi kazanan bir başkan olarak 31 Mart’ta siyasi kimliğini bir kenara bıraktığının altını çizen Şahin, “Kaynaşlı’yı hep birlikte yöneteceğiz” dedi. Ayrıca “Kaynaşlı Belediyesi olarak kimsenin suyunu kesmeyiz” diyerek ödeme güçlüğü çekene bile destek olacaklarını açıklayan Şahin, yerel seçimlerde kendine verilen destekten dolayı teşekkür ederek şunları söyledi;  “İnşallah sizlere layık olacağız. Tamamen adaletli bir belediyecilik anlayışını bizim dönemimizde göreceksiniz. 31 Marttan sonra siyasi rozetimizi bıraktık. Artık AKP’lisi CHP’lisi Saadet Partilisi herkese eşit olacağız. Kaynaşlıyı birlikte yöneteceğiz, birlikte başaracağız. Kaynaşlı Belediyesi ilk defa bu kadar yoğunluk gördü. Gece gündüz demeden sizler için çalışıyoruz. İhtiyacı olan, durumu olmayan varsa buyursun gelsin. Her zaman kapımız açık. Yardımcı oluruz. Yardımcı oluruz derken Belediyenin kasasından değil yanlış anlaşılmasın. Çünkü bu zamana kadar öyle yapılmış.”

‘Görevi devraldığımızda Kaynaşlı rezil bir haldeydi’

Görevi devraldıklarında Kaynaşlı'da rezil bir durum olduğunu ilk iş olarak bir temizliğe giriştiklerini dile getiren Başkan Şahin, ‘Çöp, moloz Kaynaşlı da rezil bir durum vardı. Her yeri temizledik. D-100 kenarında iş merkezinin önündeki alanı boşalttık. Kalıcı Konutlar Bölgesinde çöp konteynırı bulunmuyordu. Temiz bir Kaynaşlı için 40’a yakın çöp konteynırı koyduk’ şeklinde konuştu. ‘Artık şehirleşmenin zamanı geldi’ diyerek sözlerini sürdüren Şahin, prefabrik yapıları yavaş yavaş esnafı küstürmeden kaldıracaklarını dile getirdi. Şahin, bir önceki dönemin Başkanı Erol Bakraktar’ı hedef aldığı konuşmasında bir kez daha borçların karşılığı olmadığını ve usülsüz işler yapıldığını iddia etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri