KAYNAŞLI’DA DEPREM BİLİNCİ OLUŞTURULUYOR

Gündem 21 Haziran 2019 13:14
Videoyu Aç KAYNAŞLI’DA DEPREM BİLİNCİ OLUŞTURULUYOR
A
a

Kaynaşlı Kaymakamlığı tarafından kamu-sivil iş birliğiyle hazırlanan 1999 depremlerinin 20. yılında "Kaynaşlı Afet Risklerini Azaltıyor Farkındalık Geliştirme Projesi" ile depremde yakınlarını kaybeden ve yaralanan vatandaşlar bilinçlendiriliyor.

İlçe merkezi ve köylerden özel gereksinimli 32 kişi ve ailelerinin katıldığı ilk toplantıda, 4 aşamalı gerçekleştirilecek olan projenin detayları konuşuldu. 
12 Kasım 1999'da yaşanan deprem sonucu yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği ilçede, projeyle vatandaşların daha fazla bilinçlendirilmesi ve acılarının hafifletilmesi öngörülüyor.
Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda yapılan tanıtım toplantısında, Kaynaşlı'nın afet tehlikeleri, katılımcıların yaşadıkları çevrelerde afet riskini azaltma ve afete hazırlıklı olma bakımından dikkat edilmesi gerekenler katılımcılara aktarıldı. 
Katılımcıların yaşadıkları sorunlar ve değerlendirmelerini paylaştığı etkinlik sonunda, Kaymakamlık ve Acil Destek Vakfı iş birliğiyle hazırlanan kişisel acil durum çantaları dağıtıldı. (AA)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri