KAYIP TELAFİ EDİLECEK Mİ?

Gündem 7 Aralık 2021 14:23
Videoyu Aç KAYIP TELAFİ EDİLECEK Mİ?
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla sağlıkçılara ulaşım hakkı yılsonuna kadar uzatılmasına rağmen 5 aydır sağlıkçılardan ücret almaya devam eden Düzce Belediyesi’nden beklenen adım sonunda geldi. Belediye Meclisi’nin dün gerçekleşen aralık ayı 1. oturumunda konu meclis gündemine gelirken komisyona havale edildi.

Salgınla mücadelenin en ön safta mücadele eden kahramanları olan sağlık çalışanlarına yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla belediyeler eliyle sağlanan toplu taşıma hizmetleri ücretsiz hale getirilmiş, son olarak ekim ayındaki kararla bu uygulama yılsonuna kadar uzatılmıştı.
Buna rağmen 1 Temmuz’dan bu yana sağlık çalışanlarından ücret almaya devam eden Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş. tepki çekmişti. Durumun Öncü Haber tarafından haberleştirilmesinin ardından önce Belediye Meclisi AK Parti Grubu konuyu gündemine aldı.
Meclisinin dün gerçekleşen aralık ayı 1. oturumunda konu 5 ay gecikmeli de olsa gündeme gelebildi. Sağlık çalışanlarının toplu ulaşım hizmetlerinden ücretsiz yararlandırılmasına yönelik talep komisyona havale edildi. Komisyonun hazırlayacağı rapor ise 10 Aralık’taki 2. oturumda oylanacak.
Öte yandan aylardır sağlıkçılardan ücret alınmaya devam edilirken ücretsiz ulaşım kararı alınması halinde ortaya çıkacak olan gecikme için belediyenin adım atıp atmayacağıysa bilinmiyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa