KAYIKÇI: “KARAR TÜM ESNAFLARIMIZA TEBLİĞ EDİLDİ…”

Ekonomi 8 Ağustos 2021 15:46
Videoyu Aç KAYIKÇI: “KARAR TÜM ESNAFLARIMIZA TEBLİĞ EDİLDİ…”
A
a

Düzce’de esnaflara yönelik, uluslararası platformlarda işlerini geliştirmeleri amacıyla ‘Finansal Okuryazarlık’ eğitimi verileceği öğrenildi. Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı, eğitim ile ilgili genelgeyi Düzce’deki tüm esnaflara tebliğ ettiklerini açıkladı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye genelinde esnafların uluslararası platformlarda işlerini geliştirmeleri amacıyla, ‘Finansal Okuryazarlık’ Eğitimi seferberliği başlattı.
DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, esnaf ve sanatkarların salgın sonrası yeni normal düzene adapte olmasını, gelirlerini artırmasını ve işlerini uluslararası standartlara taşımasını sağlamak amacıyla düzenlenecek eğitim ücretsiz olacağını söyledi
TESK tarafından kendilerine gönderilen genelgeyi meslek odaları aracılıkları ile Düzce’deki tüm esnaflara gönderdiklerini belirten Kayıkçı yaptığı açıklamada, "Yeni teknolojiye ayak uyduramadığı için işsizlikten de en çok zarar görenler bizim kesim oldu ancak esnafımız geçmişten ders alıp geleceğin teknolojik gelişmelerine ayak uydurmaya hazır. 22 Ağustos'ta başlayacak finansal okuryazarlık eğitimleriyle esnaf ve sanatkarlarımız, işlerini uluslararası standartta geliştirme imkanına sahip olacak" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri