KATIRCIOĞLU’NDAN TMO’YA CEVAP!

Gündem 9 Mart 2018 17:06
Videoyu Aç KATIRCIOĞLU’NDAN TMO’YA CEVAP!
A
a

İyi Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu’ndan TMO’nun fındık satışı açıklamasına cevap geldi. Fındık alımı yapan yabancı firmaların depolarının boşaldığı bir zamanda TMO’nun fındığı satışa çıkarmasını ‘manidar’ olarak yorumlayan Katırcıoğlu, “Fındıktaki istikrarsızlık ve vurdumduymazlık karşısında AK Parti neden susmaktadır, fındık sektöründeki olumsuzluklar için neden yargı harekete geçmemektedir?” diye sordu.

İyi Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu’ndan TMO’nun fındık satışına ilişkin yaptığı açıklamaya ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı. Geçtiğimiz günlerde TMO’nun fındık satışından vazgeçmesi talebinde bulunan Katırcıoğlu, son açıklama ile TMO’nun satıştan vazgeçmediğini gözlemlediklerini belirterek, üreticinin kaderine terk edildiğini savundu.

Zamanlaması manidar”
Fındık alımı yapan yabancı firmaların depolarının boşaldığı bir zamanda TMO’nun fındığı satışa çıkarmasına ‘manidar’ gözüyle bakan Katırcıoğlu, şu ifadelerde bulundu: “TMO deposundaki fındığı satmamalı ve talep ortamının artmasını sağlayarak fiyatların yükselmesini sağlamalıdır. TMO’nun görevi üretici lehine hareket etmektir. TMO’nun birkaç ay direnç göstermesi durumunda fındık fiyatları uçacaktır. Tekel firmanın fındık ihtiyacını karşılayacak başka bir ülke veya kurum yoktur. TMO depolarında şuan yeşil altın bulunmaktadır. TMO ise bu altını bakır fiyatına satışa çıkaracaktır.”

TMO kimin safındadır?”
“Fındık konusunda TMO’nun görevi arz fazlası fındığı almak ve rekabet ortamını oluşturmak değil midir?” diye soran Katırcıoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü: “TMO’nun alım yaptığı fiyatı hiçe sayan ve üreticiyi sömüren tekel yapılaşma için değişen hiçbir şey yoktur. Üreticiden alamadığı fındığı TMO’dan alacaktır. TMO’da bulunan fındığı talep zaten tekel yapıya hizmet eden sanayiciler ve tüccarlardır. Ayrıca TMO’nun müdahale alımı hiçbir işe yaramamıştır çünkü TMO’nun alım fiyatı taban fiyat olarak belirlenmemiş ve Tarım Bakanlığı’nca tekel firmaya bu yönde yaptırım uygulatılmamıştır. TMO bu satış kararı ile kimin safında yer almaktadır?”

Düzce’nin 3 milletvekili bu sorunu Külliye’ye taşıdı mı?”
AK Partili milletvekillerine de yüklenen İyi Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu şu ifadelerde bulundu: “AK Parti tarafından “milletin evi” olduğunu iddia edilen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne hangi fındık üreticisi gidebilmiş ve fındık sektöründeki kaos ortamını, sömürü düzenini anlatabilmiştir? Oysaki rekolteye itiraz eden, şerh düşen ve Tarım Bakanlığı’nın açıkladığı rekolteye itiraz eden sanayici ve tüccarlar sık sık Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gidebilmekte ve toplu fotoğraf çektirmektedir. Düzce’nin 3 milletvekili bu sorunu Külliye’ye taşımışlar mıdır? Taşımamışlarsa neyi beklemektedir?”

Fındık, yerli mi değildir yoksa milli mi değildir?”
AK Parti’nın “Kaos mu, istikrar mı?” diyerek 1 Kasım seçimlerini kazandığını ifade eden Katırcıoğlu, son olarak şunları kaydetti: “Şimdi ise ‘yerli ve milli’ söylemi ile hareket etmektedir. İyi Parti olarak üreticilere sesleniyoruz fındıktaki istikrarsızlık ve vurdumduymazlık karşısında AK Parti neden susmaktadır, fındık sektöründeki olumsuzluklar için neden yargı harekete geçmemektedir, TMO neden üreticinin arkasında durmamaktadır? Şimdi dillerine pelesenk olan “yerli ve milli” söylemleri karşısında, fındık, yerli mi değildir yoksa milli mi değildir?”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri