KASIM AKTAŞ ORTAOKULU HIZLA YÜKSELİYOR

Gündem 19 Nisan 2021 11:29
Videoyu Aç KASIM AKTAŞ ORTAOKULU HIZLA YÜKSELİYOR
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Düzce’de ikili eğitime son vermek amacıyla başlattığı girişimler neticesinde 24 dersliği iş insanı Kasım Aktaş tarafından karşılanan ortaokulda inşaat çalışmaları hızla ilerliyor. 18 dönüm arsa üzerinde inşasına başlanan 48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulu’nda ana girişin ortaya çıkmasının ardından yan cepheler de oluşmaya başladı.

Düzce’de ikili eğitime son vererek modern ve tam teşekküllü bir okul kazandırmak için Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü liderliğinde başlatılan çalışmalar meyvelerini veriyor.
Bu kapsamda 24 dersliği iş insanı Kasım Aktaş’ın üstlendiği, 24 dersliğinin ise Milli Eğitim Bakanlığı, Düzce İl özel İdaresi, Düzce Belediyesi ve bağışçıların destekleri sayesinde yapılan Kasım Aktaş Ortaokulu inşaatında hummalı çalışmalar sürüyor.
OKUL ÇOK AMAÇLI DONATILACAK
Eğitime verdiği önemle öğrencilerin sağlıklı, güvenli ve düzenli bir ortam da öğrenim görmeleri için kolları sıvayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yapımı süren okulun eğitim anlamında Düzce’ye kazandırdıkları en önemli ve anlamlı yatırım olduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi:
“İnşaat çalışmaları hızlı şekilde ilerliyor. Ana binanın yanında yan cephelerin yapımına da başlandı. Düşündüğümüz gibi önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetişecek. Cam ağırlıklı bir bina olacak olan okulumuzda konferans salonundan spor salonuna, teknoloji tasarım atölyesinden bilgisayar, müzik, fen dersliklerine varıncaya kadar çok amaçlı olarak donatılacak. Her katında kantin bulunacak. İnşallah korona salgınının da sona ermesiyle çocuklarımız yeni okullarına kavuşacak. Okulumuzun faaliyete geçmesi ile birlikte ikili eğitime de son vermiş olacağız ” dedi.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri