KAŞIKOĞLU DEVA'YA GEÇTİ...

Gündem 9 Mart 2020 17:25
Videoyu Aç KAŞIKOĞLU DEVA'YA GEÇTİ...
A
a

AK Parti eski Milletvekili ve İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, daha önce 'Çaycısı bile olurum' dediği AK Parti'deki siyasi yaşamına, politik ve siyaset anlayışı ile söylemlerdeki ciddi değişiklikler gerekçesiyle nokta koyduğunu duyurdu. Öncü Haber'e özel konuşan Kaşıkoğlu eski AK Partili Ali Babacan'ın partisine geçtiğini ve kurucular kurulu üyesi olduğunu açıkladı.

AK Parti'de sürpriz istifa! İki dönem Düzce milletvekilliği ve bir dönem AK Parti İl başkanlığı yapan Avukat ve Arabulucu Metin Kaşıkoğlu dün sabah sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile partisinden istifa ettiğini duyurdu.
2 dönem vekillik, 1 dönem il başkanlığı yaptı
Partinin kuruluşundan bu yana birçok kademede görev alan, AK Parti'nin ilk genel seçimlerinde Düzce'de 3-0 yapması ile parlamentoya girmeye hak kazanan Kaşıkoğlu iki dönem vekillik görevinin ardından bir dönem de AK Parti İl başkanlığı koltuğuna oturmuştu. Kaşıkoğlu'nun il başkanı olduğu yerel seçimlerde AK Parti Düzce'de tüm belediyeleri almıştı.
"Yollar ve yöntemler zorunlu olarak değişebilir lakin..."
Aktif görevde olmasa da hala Ankara'da önemli bir nüfusu olan Kaşıkoğlu, istifa paylaşımında şunları kaydetti: "Milletimize hizmet amacıyla kuruluşunda yer aldığım, çeşitli boyutlarda görevler üstlendiğim Ak Parti' deki siyasi yaşamıma, politik anlayış ve bakış farklıları ve siyaset anlayış ve söylemindeki ciddi değişiklikler nedeni ile nokta koymuş bulunuyorum. AK Parti içinde sayısız isimsiz kahramanla beraber gece-gündüz demeden milletimize hizmet aşkı ile çalıştık, didindik, çabaladık. Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle çeşitli fedekarlıklarla koşuşturan tüm yol arkadaşlarımın şahsım üzerinde tarif edilemez hakları vardır. Yollar ve yöntemler zorunlu olarak değişebilir lakin milletimize hizmet anlayışımız ve amacımız asla değişmeyecektir. Allah milletimize ve devletimize zeval vermesin. İyi günlerde karşılaşmak dileğiyle..."
Öncü Haber'e özel açıklama
Kaşıkoğlu, Öncü Haber'e özel yaptığı açıklamada ise şunları kaydetti: "Görüş ve fikir aykırılıkları ile söylemlerdeki çok ciddi değişiklikler, 2001 yılında yola çıktığımız politikalarla bugün uygulanan politikalar arasındaki taban tabana zıtlıklar bu kararı almamıza neden oldu."
DEVA Partisi'ne geçti
Kaşıkoğlu ayrıca AK Parti'den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın partisi olan Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi'nde kurucular kurulu üyesi olarak görev aldığını belirterek, istifasının bir diğer gerekçesini de açıklamış oldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri