KARDEŞLERİMİZ DÜZCELİLER’İN DESTEĞİNE İHTİYAÇ DUYUYOR

Gündem 7 Aralık 2018 15:52
Videoyu Aç KARDEŞLERİMİZ DÜZCELİLER’İN  DESTEĞİNE İHTİYAÇ DUYUYOR
A
a

Kışın gelmesi ve şartların zorlaşması ile konteyner kentlerde yaşayan Türkmenler için, Alperen Ocakları tarafından yardım kampanyası başlatıldı. 6 Aralık Alperenler Günü dolayısıyla basın açıklaması yapan Alperen Ocakları Düzce İl Başkanı Ferdi Burak Çiçek, Düzce halkını sağduyulu olmaya ve yardım kampanyasına destek vermeye davet edildi.

Hatay’a bağlı Yayladağı ilçesindeki konteynır kentte yaşayan ve etkisini gösteren kış şartları ile yardıma her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyan Bayırbucak Türkmenleri’ne Alperen Ocakları yardım elini uzattı. 6 Aralık Alperenler Günü dolayısı ile il binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan, Alperen Ocakları Düzce İl Başkanı Ferdi Burak Çiçek, kampanya hakkında bilgi verdi.
“Elinizden geleni yapacağınıza canı gönülden inanıyoruz”
Alperenler olarak bunu vazife bildiklerini ve ellerinden geleni yaptıklarını belirten İl Başkanı Çiçek, Düzce genelinde bir yardım kampanyası başlattıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Yardım talebi ile bizden istenen her türlü giyim ve gıda malzemelerini toplamak adına Düzceli vatandaşlarımızı sağduyuya ve yardıma davet ediyoruz. Müslüman Müslüman’ın derdiyle dertlenmeli anlayışından yola çıkarak, yardıma muhtaç kardeşlerimiz bütün Düzceliler’in desteğine ihtiyaç duyuyor ve bu konuda elinizden geleni yapacağınıza canı gönülden inanıyoruz. Yardım kampanyası ile ilgili detaylı bilgilendirme, sosyal medya aracılığı ile önümüzdeki günlerde daha detaylı olarak yapılacaktır.”
“Bizler Alpereniz”
Alperen Ocakları olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını söyleyen Çiçek, “Kardeşlerim bizler Alpereniz. Bizi Tuna Boyları da bilir, Çin Seddi de. Yemen Çölleri de bilir, Mağrip Diyarı da. Nil de bizi bilir Fırat da. Düzce de bizi bilir, Yayladağı da.” ifadelerini kullandı.
Alperen Ocakları Düzce İl Başkanı Ferdi Burak Çiçek, 6 Aralık Alperenler Günü sebebiyle gerçekleşen toplantıyı, şu sözlerle tamamladı: “Başta Şehit ve Ebedi Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu olmak üzere bütün Alperenler’in 6 Aralık Alperenler Günü’nü tebrik ediyor, ülkemiz ve İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri