KARACA’DA TÖRENLE AÇILDI

Gündem 23 Kasım 2018 14:38
Videoyu Aç KARACA’DA TÖRENLE AÇILDI
A
a

Karaca Mahallesi’nde bulunan Karaca Cami’nin yanında gençler için oluşturulan Gençlik Merkezi düzenlenen açılış töreni ile hizmete girdi. Törende konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı bütün gençleri buraya davet etti.

Düzce’de İl Müftülüğü tarafından her camiinin yakınına gençlik merkezi kazandırma çalışmaları kapsamında ilk gençlik merkezi Karaca Mahallesi’nde hizmete açıldı.Gençleri hem camiye teşvik etmek hem de boş vakitlerini verimli geçirmesini sağlamak amacıyla mahallede bulunan Karaca Cami’nin yanında Gençlik Merkezi açıldı. Açılış törenine Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ve birçok mahalle halkı katılım gösterdi.Karaca Cami yanındaki atıl alanı gençlik merkezi olarak değerlendirdiklerini söyleyen ve gençleri buraya davet eden Vali Dağlı, burada yapılabilecek etkinlikleri paylaştı.

Spor yapacaklar, kitap okuyacaklar”
Gençliğe daha fazla eğilinmesi gerektiğini ve onların boş bırakılmaması gerektiğine dikkat çeken Vali Dağlı, “İlk başladığımız camimiz burasıydı. Konum ve mahalle olarak da gençlik ve imamımızla uygun durumdaydı. O yüzden buradan başladık. Şu anda 17 camimizin altını bu şekilde gençlik merkezi haline dönüştürüyoruz. Burada çocuklarımız güzel vakit geçirecekler. Spor yapacaklar, kitap okuyacaklar.” dedi.

Kendini genç hisseden 80 yaşındaki dedemiz bile gelip burada langırt oynayabilir”
İl Müftüsü Hüseyin Can ise şunları kaydetti: “Gençlerimiz buralara gelecekler, çay ikram edeceğiz onlara, kitap okuyacağız. Langırt oynayacaklar. Sonra da yaza doğru sayın valimizle turnuva yapacağız. Sadece gençler derken kendini genç hisseden 80 yaşındaki dedemiz bile gelip burada langırt oynayabilir.”Kurdele kesiminin ardından Vali Dağlı ve beraberindekiler gençlik merkezini gezdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri