KAR KALINLIĞI 40 CM’YE ULAŞTI

Gündem 6 Aralık 2017 10:43
Videoyu Aç KAR KALINLIĞI 40 CM’YE ULAŞTI
A
a

Düzce'de kar yağışının etkisini en çok gösterdiği ilçe olan Yığılca'da kar kalınlığı merkezde 30 cm’ye ulaşırken, yüksek kesimlerde 40 cm’yi buldu. Belediye ekipleri günün ilk saatleriyle birlikte yoğun bir kar mesaisine başlarken, Başkan Muzaffer Yiğit, “Kar 1 metre olsa da sorunsuz müdahale edebilecek kapasitedeyiz.” dedi.

Her kış mevsiminde olduğu gibi yine kar en çok Yığılca’da etkili oldu. Geceden bu yana yağan kar yağışı her tarafı beyaz örtüyle kaplarken, merkezde kar kalınlığı 30 cm’ye ulaştı.Yığılca Belediyesi kar mesaisine günün en erken saatlerinde başladı. Belediye sınırlarındaki yolların açık tutulması için karla mücadele çalışmalarının aralıksız sürdüğü ilçedeki son durumu değerlendiren Başkan Muzaffer Yiğit, personel ve gerekli ekipmanlarla en zor şartlarda sorunsuz müdahale edebilecek durumda olduklarını vurguladı.

Bu sene de karakışa hazırız”
Yığılca Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu sene de en ağır kış şartlarını düşünerek hazırlıklara aylar öncesinde başladıklarını belirten Yiğit, şöyle devam etti: “Bu sene de karakışa hazır durumdayız. Bilindiği gibi ilimiz çapında kar yağışının ve kış şartlarının en ağır yaşandığı bölge ilçemiz Yığılca. Bunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmıyoruz ve tüm hazırlıklarımızı bunu düşünerek yapıyoruz. Dün gece başlayan kar yağışı gece yoğunluğunu arttırdı. Sabah uyandığımızda harika bir manzarayla karşılaştık. Seyrine doyum olmuyor. Ancak sabahın ilk ışıklarıyla tüm personelimiz olarak vazifemizin başına geçtik. Dört mahallemizin tamamının yollarını en hızlı şekilde açtık. Araçlarımız duraksız çalışıyor.”

Yolların kapalı kalmasına izin vermiyoruz”
“Sokak ve caddelerimizin kapalı kalmasına izin vermiyoruz.” diyen Başkan Yiğit, “Yine Yığılca-Düzce karayolumuzda da ilk saatlerde tek şeritten sağlanan trafik akışını ilerleyen saatlerde çift yönlü olacak şekilde güvenli ulaşıma hazır duruma getirdik. İlçemizin yükseklerinde kar kalınlığı şuan 40 cm civarında, merkezde de 30 cm’ye yakın. Biz 1 metre olsa da sorunsuz müdahale edebilecek kapasitedeyiz. Bu yönden vatandaşım müsterih olsun. Yığılca Belediyesi olarak her türlü kış şartlarında tüm personelim ile birlikte kusursuz müdahaleye hazırız." şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri