KANTİNLERDE ‘MEYVE’ DÖNEMİ

Gündem 2 Ocak 2019 14:05
Videoyu Aç KANTİNLERDE ‘MEYVE’ DÖNEMİ
A
a

Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın talimatı sonrası Düzce’deki okul kantinlerinde tane ile meyve ve sebze satışı dönemi başladı. Öğrenciler artık yıkanmış ve streç filme sarılmış vaziyetteki meyve ve sebzeleri 25 ile 75 kuruş arasında değişen fiyatlarla satın alabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, okul kantinlerinde sağlıklı ürünlerin tüketimine yönelik yayımlanan genelgenin ardından kantinlerde, gazlı, fast-food ürünleri yerine, sağlık ürünlerin satışına başlanmıştı. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, bu uygulamanın meyve ve sebzelerle zenginleştirilmesine ön ayak oldu. 
Vali Dağlı’nın okul kantinlerinde öğrencilere meyve satışı yapılması yönündeki talimatı üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar tamamlandı.
Bu doğrultuda, okul kantinlerinde elma, portakal, mandalina, armut, muz ve salatalık gibi meyve ve sebzeler, kantinlerin uygun alanlarında oluşturulan reyonlarda yıkandıktan sonra üzeri streç filmle sarılarak tane olarak öğrencilere sunulmaya başlandı. Kilo fiyatı 2 ile 6 lira arasında değişen meyve ve sebzeler, kantin işletmecileri tarafından öğrencilere tanesi 25 ile 75 kuruş arasındaki fiyatlardan satılıyor. Bu uygulama ile vitamin kaynağı meyve ve sebzeleri mevsiminde tüketen öğrenciler ders aralarında aldıkları sağlıklı yiyeceklerle karnını doyuruyor.
Düzce Valiliği’nden yapılan yazılı bilgilendirmede, çocukların büyüme ve gelişim döneminde sağlıklı gıdalar tüketmesini amaçlayan bu uygulamadan öğrenci ve veliler kadar kantin işletmecilerinin de memnun olduğu belirtilerek, başlatılan uygulamanın Düzce’deki tüm okullara yaygınlaştırılmasının hedeflendiği kaydedildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri