KANAL İSTANBUL'UN ÇED RAPORU'NA İTİRAZ

Gündem 31 Aralık 2019 17:57
Videoyu Aç  KANAL İSTANBUL'UN ÇED RAPORU'NA İTİRAZ
A
a

CHP Düzce İl Teşkilatı ile İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve teşkilat üyeleri, Kanal İstanbul Projesi Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu'na itiraz dilekçelerini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne teslim etti.

Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde şu günlerde "Kanal İstanbul'a Hayır" diyen partiler nedeniyle yoğunluk yaşanıyor.
Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde toplanan CHP Düzce İl Teşkilatı üyeleri, Kanal İstanbul projesinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu'na itiraz dilekçelerini doldurdu ve ellerinde "Kanal İstanbul'a Hayır" yazılı kağıtlarla il müdürlüğüne giderek, teslim etti.
Aynı şekilde İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve partililer, Kanal İstanbul Projesi Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu'na itiraz dilekçesi vermek için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne gitti.Başkan Er, Kanal İstanbul'un 8 yıldır bekletilen bir proje olduğunu ve bugün neden gündeme geldiğini iyi sorgulamak gerektiğini belirtti.
Er, "Kanal İstanbul projesini her yönüyle olumsuz bir proje. Tüm uzmanlar kendi branşları üzerinden projenin riskini anlatıyor. Çevre ve ekolojik denge açısından, deprem açısından, güvenlik açısından ve tabiki ekonomik açıdan bu projenin büyük riskleri var. İstanbul'un büyük çoğunluğu projeye karşı çıkmasına rağmen bu projede ısrar etmek doğru değildir. Bizlerde üzerimize düşen görevimizi yapıyor ve yanlış olduğunu düşündüğümüz Kanal İstanbul Projesi'nin ÇED raporuna itiraz ediyoruz ve projenin rafa kaldırmasını umut ediyoruz." ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri