KAMUOYU ARAŞTIRMALARI VE ANKETLER BAŞLIYOR

Gündem 3 Mayıs 2018 15:37
Videoyu Aç KAMUOYU ARAŞTIRMALARI VE ANKETLER BAŞLIYOR
A
a

AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı sürecinin tamamlanmasının ardından parti binasında bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmaları anlattı. Keskin 5 Mayıs Cumartesi günü temayül yoklaması yapılacağını belirterek, “Yoklamadan sonra kamuoyu araştırmaları ve anketler yapılacak.” dedi.

Toplam 51 partilinin Düzce’ye hizmet için milletvekili aday adayı olduğu AK Parti’de İl Başkanı Hikmet Keskin, bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmaları anlatmak için dün parti binasında basın toplantısı düzenledi.

43 il başkanlığı, 8 genel merkez”
Başvuruda bulunan milletvekili aday adaylarıyla ilgili bilgiler veren Keskin, “Allah seçimlere hayırlı, huzurlu, belasız bir şekilde girmeyi hepimize nasip etsin. AK Parti olarak toplam 51 milletvekilliği için aday adaylığı başvurusu aldık. Bunlardan 43 tanesi il başkanlığımıza, 8 tanesi ise genel merkeze başvurarak aday adayı oldular. Başvuru yapan herkese adaylık konusunda başarılar diliyorum. Başvuru yapanlardan 10’u bayan, 3’ü genç, 2’si de engelli olmak üzere toplam sayımız 51 oldu. 5 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00 ile 16.00 saatleri arasında temayül yoklaması yapılacak.” şeklinde konuştu. Temayül yoklaması, kamuoyu araştırmaları ve anketlerin yapılmasının da ardından Genel Merkez’de aday adaylarının mülakata gireceğini söyleyen Keskin, aday adaylarına çıkmış oldukları yolda başarılar diledi. Adayların belirlenmesi ile birlikte 24 Haziran seçimlerine yoğun bir şekilde çalışarak gireceklerini söyledi.

Seyyar sandık için başvurular 2 – 12 Mayıs”
Bu yıl gündeme gelen ve vatandaşların hasta yatağında oy kullanabilmesi için başlatılan seyyar sandık uygulamasına da değinen Keskin, “Bu yıl seçimlerde seyyar sandık uygulaması da yapılacak. Bu uygulama kapsamında başvurular muhtarlıklara 2-12 Mayıs tarihleri arasında yapılabilecek. Buradaki amacımız hasta yatağında olup da oy kullanmak isteyen vatandaşlarımıza oy hizmeti sunabilmektir. Bu arada ülke genelinde bakanlarımız da milletvekilliği için aday adayı olmuşlardır. Bu tamamen genel merkezin iradesinde olan bir uygulamadır. Bunu da belirtmek isterim.” ifadelerini kullandı.

Seçmen listelerini kontrol edin”
24 Haziran’da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için seçmen listelerinin askıya çıktığını ve 12 Mayıs günü askıdan kaldırılacağını belirten İl Başkanı Hikmet Keskin, “Yerleşim yeri değişikliği nedeniyle seçim çevresi değişen ilçe seçim kurullarınca, güncelleştirme ve muhtarlık bölgesi askı listelerinin düzenlenmesi ile sandıkların numaralandırılması işlemleri yeni durum esas alınarak yapılacak. Buna göre, seçmen niteliğine sahip olduğu halde, muhtarlık bölgesi askı listesinde ismi bulunmayan, birinci oylama için 24 Haziran 2000, seçimin ikinci oylamaya kalması halinde 8 Temmuz 2000 tarihinde ve daha önce doğan kişiler yıl, ay ve günü gösteren, nüfus müdürlüğünce verilen T.C. kimlik numarası bulunan ve kimlik bilgilerini içeren belge ile ilçe seçim kurulu başkanlığına başvuracak. Vatandaşlarımızın seçmen listelerini kontrol etmesi demokrasi şöleni içinde geçecek seçimler için oldukça önemlidir.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri