KAMU-STK İŞBİRLİĞİ PROJESİ'NE DÜZCE'DEN KATILIM SAĞLANDI.

Gündem 19 Ekim 2018 13:05
Videoyu Aç KAMU-STK İŞBİRLİĞİ PROJESİ'NE DÜZCE'DEN KATILIM SAĞLANDI.
A
a

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında 11-12 Ekim tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen Kamu Personeli Eğitimleri’ne, Düzce’den 20 kamu görevlisi katıldı.

 İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından sivil toplum kuruluşları ile kamu çalışanları arasındaki iletişimin kuvvetlendirilmesi hedefiyle yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi çerçevesinde eğitimler sürüyor. Bu kapsamda Kamu Personeli Eğitimleri’nin son durağı Antalya oldu. 11-12 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen programa, Düzce’den de katılım sağlandı. Konuya ilişkin Düzce Valiliği’nden yapılan bilgilendirmede, şunlar kaydedildi: “Projeyle, sivil toplum kuruluşlarıyla iletişim ve iş birliğini yürüten kamu personeline yönelik bir dizi kapasite geliştirme faaliyeti düzenleniyor. Bu faaliyetlerle, kamu görevlilerinin sivil toplumun kavram ve önemini daha iyi anlaması, böylelikle kamu ile sivil toplum kuruluşları arasındaki iletişimin güçlendirilmesini hedefliyor. 11-12 Ekim tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen Kamu Personeli Eğitimlerine, Düzce’den 20, Batı Karadeniz Bölgesinden toplamda 100’e yakın kamu görevlisi katıldı. Sivil Toplum Kavramı, AB ve Sivil Toplum Sektörü, ve Kamu-STK İş Birliği ile Sivil Toplum Örgütlenmeleri gibi temel konuların ele alındığı eğitimlerin ilk gününde katılımcılar, kamu ve sivil toplumun iş birliğine yönelik iyi örnekleri de inceleme fırsatı yakaladılar. İş birliğini kuvvetlendirecek iletişim becerilerinin işlendiği ikinci günde, aynı zamanda kamu ve sivil toplum arasında farklı biçimlerde kurulabilecek işbirliklerine yönelik süreçler de incelendi.”
 Kamu Personellerinin eğitimi sonrasında, Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında STK eğitimleride ileri tarihte yapılması planlanmaktadır.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri