KALKINMA PLANI İÇİN TOPLANDILAR

Gündem 29 Mart 2018 13:17
Videoyu Aç KALKINMA PLANI İÇİN TOPLANDILAR
A
a

Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan “11. Kalkınma Planı” hazırlıkları kapsamında İstanbul’da düzenlenen istişare toplantısına Düzce Valisi Zükif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da katıldı. Toplantıda, Düzce’nin gelecek döneminde uygulanması planlanan projeler hakkında görüşmeler yapıldığı bildirildi.

Kalkınma Bakanlığı, 2014-2018 yılları arasında uygulanan “10. Kalkınma Planı” sonu ile 2019-2023 yılları arasında uygulanması planlanan “11. Kalkınma Planı”nın değerlendirmesi için bir toplantı düzenledi. 11. Kalkınma Planı çalışmaları kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı organizasyonuyla düzenlenen 'Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı' Taksim'de bir otelde gerçekleşti. Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Cüneyt Düzyol başkanlığında İstanbul’da düzenlenen toplantıya Marmara Bölgesi'nden 14 ilin temsilcileri katılırken toplantıda, yerel düzeyde yürütülen çalışmaların sonuçları ve daha önce yapılan toplantılarda elde edilen veriler değerlendirildi. Başta İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal olmak üzere Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da toplantıya katılanlar arasındaydı. Toplantıda gelecek kalkınma planı çerçevesinde uygulanacak yöntemler ve projelere ilişkin sunumlar yapılırken Vali Zülkif Dağlı ile Başkan Dursun Ay, Düzce’de yapılacak çalışmalara ilişkin çeşitli görüşmelerde bulundu.

"Düzce’de de yatırım ve projeler büyük bir ivme kazanmıştır"
Toplantı sonrasında açıklama yapan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce’nin gelecek döneminde uygulanması planlanan projeler hakkında görüşmeler yaptığını kaydederek “Kalkınma Bakanlığımızca hazırlanan eylem planları çerçevesinde 81 ilde olduğu gibi Düzce’de de yatırım ve projeler büyük bir ivme kazanmıştır. Biz de gelecek dönem içinde neler yapabiliriz bunu görmek için burada bulunduk. Toplantının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri