KADRO YOKSA OY DA YOK!

Gündem 27 Nisan 2018 11:38
Videoyu Aç KADRO YOKSA OY DA YOK!
A
a

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Kocakaplan Düzce’de bulunan temsilciliklerini ziyaretinde yaptığı konuşmasında, kadroya geçmek isteyen sözleşmeli öğretmenlerin bir mesajı olduğunu belirterek, iktidara seslendi: “Eğer kadro yoksa oy da yok!”

 Türk Eğitim-Sen Düzce Şubesi, Ankara’dan gelen misafirlerini ağırladı. Türk Eğitim-Sen Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Kocakaplan, Türk Eğitim Sen Mevzuat ve Toplu Sözleşmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun, Türk Eğitim Sen Zonguldak Şubesi Temsilcisi Şahin Ören, Düzce’yi ziyaretinde basının karşısına geçti.

Biz sözleşmeli öğretmenlikten bir an önce vazgeçilmesini istiyoruz”
Öğretmene şiddet ve sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasının gündemi oluşturduğu toplantıda konuşan Türk Eğitim-Sen Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Kocakaplan şunları kaydetti: “Öğretmenliğin; ücretli, sözleşmeli veya kadrolu ayrılması diye bir şey olmaz. Öğretmenlerin tamamının kadrolu olarak atanması gerekiyor. Türk Eğitim Sen Genel Merkezi olarak 2005 yılında başlayan sözleşmeli öğretmenlik atama girişimini dün olduğu gibi bugün de protesto ediyoruz. 2005 yılında kısmı zamanlı öğretmenlik adıyla öğretmen istihdamına başlandı. Bu arkadaşlarımız 10 ay çalışıyor 2 ay ücretsiz izne çıkarılıyordu. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Daha sonra siyasi iktidar 4B sözleşmeli öğretmenliği getirdi. Buna da biz sözleşmeli öğretmenlik istemiyoruz diyerek itiraz ettik. 2011 yılında bir seçim arifesinde bugün de iktidarda bulunan siyasi parti hükümeti sözleşmeli öğretmenliği iptal etti ve hepsini kadroya geçirdi. Daha sonra sözleşmeli öğretmenlik acımasız bir şekilde yeniden hortlatıldı. Biz sözleşmeli öğretmenlikten bir an önce vazgeçilmesini istiyoruz.”

Eğer kadro yoksa oy da yok”
Bütün sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması çağrısı yapan Kocakaplan, iktidarı da uyardı ve şu ifadelerde bulundu: “Türk Eğitim-Sen olarak sözleşmeli öğretmenliğin iptal edilmesi ve bütün sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması, atamaların kadro ile yapılması konusunda imza kampanyası başlatıyoruz. Sözleşmeli öğretmenlerimizin bir mesajı var, “Eğer kadro yoksa oy da yok” diyorlar. Buradan siyasi iktidarı bir kez daha uyarıyorum. Bu ucube sistemden vazgeçmelerini öneriyorum.”

1000
icon
eğitici.. 27 Nisan 2018 13:50

aynen..Arabı al getir ülkende öğretmenlik yaptırt.Sonra öğretmen şöyle böyle..Oy falan yok..

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri