KADIOĞLU KÖYÜ’NDE ÇÖP KRİZİ  

Gündem 30 Haziran 2020 13:04
Videoyu Aç KADIOĞLU KÖYÜ’NDE ÇÖP KRİZİ  
A
a

Düzce merkeze bağlı Kadıoğlu Köyü’nde toplanmayan çöpler, köy sakinlerinin tepkisine yol açtı. Köy muhtarı Ömer Kıl’ı ilgisizlikle itham eden köy sakinleri, “Muhtarın köy ile alakası yok. Görevini yapmıyor.” dedi.

Merkeze bağlı Kadıoğlu Köyü’nde ortaya çıkan çöp sorunu, köy sakinlerini çileden çıkarttı. Çöplerin düzenli olarak toplanmadığını söyleyen köy sakinleri, oluşan kökü koku nedeniyle dışarıya çıkamadıklarını söyledi. Dolan çöp konteynırlarını ve etrafa saçılan çöpleri cep telefonları ile görüntüleyen köy sakinleri, görüntüleri 0 542 767 18 81 No’lu Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına gönderdi. Çöp sorunu ile ilgili defalarca Köy Muhtarı Ömer Kıl’ı uyardıklarını söyleyen köy sakinleri, bugüne kadar olumlu bir sonuç alamadıklarını kaydetti.
“Muhtarın köy ile hiç alakası yok”
Köy sakinleri, “Muhtara defalarca söylememize rağmen, hiç bir yaptırım olmadı. Kendisinin köyle alakası zaten yok. Kokudan ve pislikten dışarıya çıkamıyoruz. Çocuklarımız mikrop kapacak korkusuyla her gün evde hapis hayatı sürüyor.  Civardaki bütün sokak köpekleri kokuya ve pisliğe buraya geldi. Bazen bize bile saldırdıkları oluyor. Muhtar sakat kadrosundan emekli oldu, ama yasak olmasına rağmen, kaçak çalışmaya devam edip, köyün işleriyle hiç bir şekilde ilgilenmiyor. Gerekli tüm yerlere sesimizi duyurmaya çalışıyoruz.  Sizin de bu konudan yardımlarınızı bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.
Köy Muhtarı Ömer Kıl iddiaları yalanladı
Kadıoğlu Köyü Muhtarı Ömer Kıl, Öncü Haber'e yaptığı açıklamada hakkındaki iddiaları yalanladı. Köyde 3 tane çöp konteynırı olduğunu söyleyen Kıl, haftanın bir günü İl Özel İdaresi ekipleri tarafından çöplerin alındığını söyledi. 
Kıl, "Köyümüzde 3 tane çöp konteynırı var. Bu çöpler her hafta pazartesi günü Düzce İl Özel İdaresi ekipleri tarafından alınıyor. Bu konuyla ilgili, ben köy camisinin hopörlerinden, çöplerin gelişi güzel bırakılmaması için cami imamına anons yaptırdım. Ancak, yine çöpler gelişi güzel bir şekilde bırakılıyor. Böyle olunca da, sokak köpekleri çöpleri dağıtıyor. Bunun da köyümüzden bir kişi fotoğrafını çekerek size göndermiş. Haberde yer alan diğer bir iddia ile ilgili de konuşmak istiyorum. Ben vergi muafiyetinden emekli oldum. Bu durumda da çalışmamda hiçbir sıkıntı yok. Ayrıca, şu anda çalışmıyorum. Çalıştığım işyerinden, pandemi nedeniyle ayrılmak zorunda kaldım." diye konuştu. 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri