KADINLAR İŞ MAKİNESİNİN ÖNÜNE ETTEN DUVAR ÖRDÜLER

Asayiş 14 Haziran 2021 11:56
Videoyu Aç KADINLAR İŞ MAKİNESİNİN ÖNÜNE ETTEN DUVAR ÖRDÜLER
A
a

Ağa Mahallesine kurulmak istenen Baz İstasyonuna, mahalle halkının tepkisi devam ediyor. Mahalle halkı, bugün baz istasyonunun kurulacağı alana getirilen iş makinesini etten duvar örerek engellemeye çalıştı. Bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ve asayiş ekibi sevk edildi. Mahalle Muhtarı Nesim Zengin, baz istasyonuna karşı direnişlerini sürdüreceklerini açıkladı.

Ağa Mahallesi 2008 sokakta bulunan fındık bahçesine bir GSM firması tarafından kurulmak istenen baz istasyonuna mahalle halkının tepkisi sürüyor. Bugün baz istasyonunun kurulacağı fındık bahçesine iş makinesinin geldiğini gören mahalleli kadınlar, iş makinesinin önüne etten duvar örerek engellemeye çalıştı.
Bunun üzerine bölgeye çok sayıda Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı çok sayıda Çevik Kuvvet ve Asayiş ekibi sevk edildi. Polis ekipleri, bölgede bekleyişini sürdürerek iş makinesini baz istasyonunun kurulacağı alana sokmak istemeyen mahalle sakinlerini, dağılmaları için ikna etmeye çalışıyor.
Muhtar Zengin, “Ağa Mahallesi hudutlarında Baz İstasyonu istemiyoruz”
Konu ile ilgili Öncü Haber Mikrofonuna konuşan Mahalle Muhtarı Nesim Zengin, mahallelerine baz istasyonu kurdurtmamak için direnişlerini sürdüreceklerini ifade ederek, “Biz halk olarak bu baz istasyonunu burada istemiyoruz. Bizim mahallemizde birçok hasta var. İstemiyoruz kardeşim! Gitsinler bizim mahallemizin dışında başka bir yere kursunlar. Zorla mı yapacaklar? Baz istasyonunun kurulmak istenen alanın hemen yakınında çocuk parkı var, yine az ileri de yeni yapılacak bir park var, bir de karşısında okul var. Peki bu çocuklara yazık değil mi? Bize baz istasyonunun zararı olmadığını söylüyor, nasıl zararı yok kardeşim. Ben Ağa Köyü Muhtarı olarak, halk olarak bunu burada istemiyoruz. Biz kanser mi olalım? Ben Ağa Köyü hudutları içinde baz istasyonu istemiyorum” diye konuştu.  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri