KADIN GİRİŞİMCİLERDEN ANLAMLI PANEL

Gündem 9 Nisan 2019 17:45
Videoyu Aç KADIN GİRİŞİMCİLERDEN ANLAMLI PANEL
A
a

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu, 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında konusunda uzman bilim insanlarının katılımlarıyla "Farkındalık Demek, Kanserle Mücadeleyi Kazanmak Demektir" konulu panel düzenledi.

‘7’den 70’e herkesi tehdit ediyor’

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu, 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında konusunda uzman bilim insanlarının katılımlarıyla "Farkındalık Demek, Kanserle Mücadeleyi Kazanmak Demektir" konulu panel düzenledi.
Düzenlenen panele; Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Meclis Başkanı Ahmet Dertli, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı'nın eşi Nurgül Dağlı, TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Aslıhan Akbal Tüysüz ve kurul üyeleri, Bolu İl KGK Başkanı Emine Yüce ve Kurul Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. Panelde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Zeki Sayman, Genel Cerrah Op. Dr. Oytun Saffet Kahyaoğlu, Diyetisyen Mete Han Üner ve Psikoterapist-Aile Danışmanı Hülya Cengiz konuşmacı olarak yer aldılar.

‘Kadınlarımıza her projede destek olacağız’

Toplantının açılış konuşmasını Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin yaptı. Şahin konuşmasında; " Kadın Girişimcilerimiz TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'nun özel önem verdiği konuların başında geliyor. Dolayısıyla biz odaların da en önemli çalışma alanlarımızdan biri durumunda.Dünyada artık her şey projeye bağlı. Kadınlarımızdan projeler üretmelerini bekliyorum. Kadınlarımızı, gençlerimizi ve iş insanlarını eğitecek, kendilerini geliştirmelerinde katkı sağlayacak projeler. Kadınlarımıza güvenimiz tam. Bu dönemde ve bundan sonra kadınlarımızın üretecekleri her projede kendileriyle olacağız. Odamızda faaliyet gösteren komisyonlarımıza da kadınlarımızdan birer temsilci alacağız. Bu sayede hem odayla temasları yüksek olacak hem de kurullarıyla ilgili geliştirecekleri projelerde komisyonlarımız kendilerine ışık tutacak. Bugünkü konumuz olan "Farkındalık Demek, Kanserle Mücadeleyi Kazanmak Demektir "Konusunu da önemsiyorum. Bu ve benzeri farkındalık eğitimlerinin kadınlarımızın ufkunu açmakta faydalı olacağına inanıyorum. Bu vesileyle programın hazırlanmasında emeği geçen başta Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımız Aslıhan Akbal Tüysüz olmak üzere tüm kurul üyelerimize teşekkür ediyorum. Panelist olarak burada hazır bulunan hocalarımıza da gönülden teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
İş fikri olan her kadını cesur olmaya çağırdı
Şahin'in ardından kürsüye çıkan TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aslıhan Akbal Tüysüz, "Ülkemiz nüfusunun yarısını biz kadınlar oluşturuyoruz. Nüfusun ana kaynağı olduğumuz gibi, yaşama dair sahip olduğumuz her şeyin üzerinde en çok emeği olanlar da yine biz kadınlarız. Daha güçlü bir Türkiye olmanın yolu mevcut insan kaynaklarımızı kadın – erkek ayırmadan en iyi şekilde değerlendirmekten geçmektedir. Düzce TOBB Kadın Girişimciler Kurulu olarak amacımız, fikri olup cesareti olmayan kadınlara cesaret, cesareti olup süreci bilmeyenlere kılavuz, her ikisine de sahip olup maddi kaynağı olmayanlara, kaynak kapılarını birlikte çalan, zorlayan destek ekip olabilmektir.Bu bağlamda iş fikri olan her kadını gelip bizlerle projelerini paylaşmaya davet ediyoruz. Bizler Düzce için Düzceli kadınlar için buradayız. Sizlerle ilk buluşmamızı bugün yapmamız bilinçli bir tercih, her şeyin başı sağlık sözünden yola çıkarak, Kanser Haftası etkinliğimiz ile bir araya gelmiş bulunmaktayız.
Günümüzün en önemli sağlık sorunlarından olan kansere dikkat çekmek istedik. Kanser ile mücadeleye yönelik ilginin ve farkındalığın canlı tutulmasını amaçladık. Toplumumuzda bulunan yaygın kanaatin aksine, kanser erken teşhis edildiğinde, iyileşme şansı yüksek olan bir hastalıktır. Bilmeliyiz ki Dünya da her yıl 14 milyon kişinin yakalandığı kanser, yaş, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın tüm insanları etkilemektedir. Kurulumuza kuruluşumuzun ilk gününden itibaren emek veren tüm başkan ve üyelerine, ayrıca çalışma süreci boyunca bizleri sürekli destekleyeceğini ve bizlerden beklentisinin yüksek olduğunu belirterek çalışma azmimizi pekiştiren Düzce Ticaret Odası Başkanımız Sayın Tuncay Şahin Beye ve yönetimine sizlerin huzurunda teşekkürlerimizi sunuyoruz" şeklinde konuştu.

Yoğun katılımın olduğu panelde sırasıyla kürsüye çıkan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Zeki Sayman, Genel Cerrah Op. Dr. Oytun Saffet Kahyaoğlu, Diyetisyen Mete Han Üner ve Psikoterapist-Aile Danışmanı Hülya Cengiz, Kanser türleri, kanserin belirtileri, teşhis ve tedavi yöntemleri, kanser psikolojisi ve kanser beslenmesi hakkında katılımcılara bilgiler aktardı.
Programa görevli olarak İstanbul'da bulunması dolayısıyla katılamayan Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, katılımcılara teşekkürlerini belirten bir mesaj yolladı.
Panelin son kısmında Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Meclis Başkanı Ahmet Dertli, TOBB KGK Başkanı Aslıhan Akbal Tüysüz, Bolu KGK Başkanı Emine Yüce, panelistlere çiçek ve cezve takdiminde bulundular.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri