KAÇAK BİNANIN YIKIMINA BAŞLANDI

İlçe Haber 30 Nisan 2021 17:25
Videoyu Aç KAÇAK BİNANIN YIKIMINA BAŞLANDI
A
a

Geçtiğimiz günlerde Öncü Haber’in gündeme getirdiği Akçakoca kent merkezi Çınar Caddesi üzerinde bulunan kaçak yapıyla ilgili bugün gelişmeler peş peşe geldi. Düzce Valisi Cevdet Atay’ın talimatıyla bur duruma göz yumulduğu iddiasıyla Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Akçakoca Belediye Başkanı Yanmaz ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nuran Kartal hakkında soruşturma başlatıldı. Yıkım kararı alınmasının ardından da ekipler bölgede işlemlere başladı.

Akçakoca kent merkezi Çınar Caddesi üzerinde bulunan ve ‘zengine ayrı, fakire ayrı uygulama’ yorumlarına neden olarak kamuoyu vicdanını derinden yaralayan imara aykırı kaçak yapı ile ilgili gelişmeler peş peşe geldi.
Düzce Valisi Cevdet Atay, son dönemde Akçakoca’nın farklı noktalarında usulsüz imar ve kaçak yapılarla ilgili harekete geçti.
Vali Atay, önce konuyla ilgili Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Akçakoca Belediye Başkanı Yanmaz ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal hakkında soruşturma başlattı.
Bu gelişmenin ardından ise yıkım kararı verilen yapının yıkımı için ekipler bölgeye gönderildi. 
Kaçak yapının yapıldığı bölgeye ulaşan ekipler işlemlere yapının camlarını sökerek başladı. Yıkım işleminin kısa süre içerisinde tamamlanacağı öğrenildi.
Son dönemde imara aykırı uygulamalar nedeniyle gündemden düşmeyen Akçakoca’daki bu yapılara ruhsat ve izin verilmesinde yetkili kurum olan kaymakamlık, belediye ve Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün usulsüz bir işleme imza atıp atmadığı yapılacak soruşturmayla ortaya çıkacak.
Olayın detayları için gözler Düzce Valiliği’nden yapılacak açıklamada…
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri