KABUL EDİLEMEZ!

Gündem 30 Ağustos 2018 14:50
Videoyu Aç KABUL EDİLEMEZ!
A
a

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümü nedeniyle açıklamada bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz, Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda 30 Ağustos’un önemli bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. Yılmaz ayrıca Düzce Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı afişlerinde Atatürk’ün fotoğrafının yer almamasını eleştirdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümü olması dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı.“Türk Kurtuluş Savaşı bütün mazlum uluslara güç ve umut kaynağı olmuştur.” ifadesi ile açıklamasına başlayan Yılmaz, Mustafa Kemal Atatürk'ün eşsiz liderliğinde emperyalist güçlerin yenilgiye uğratılmasının dünya tarihinde bir ilk olduğunun altını çizdi. Atay, şöyle devam etti:

30 Ağustos bir uyanışın günüdür”
“İktidarın son yıllarda özel çaba harcadığı ve 'Yeni  Türkiye Yeni Tarih' çalışmalarına karşı olduğumuzu her fırsatta dile getirmekteyiz. 'Yeni Türkiye Yeni Tarih'  anlayışı kurtuluş ve kuruluş sürecinin,  verilen büyük savaşın ve mücadelenin inkarı demektir. Kurtuluş ve kuruluş değerlerimize, cumhuriyet kazanımlarımıza sahip çıkabildiğimiz ölçüde üzerimize  oynanan oyunları boşa çıkarabilir, ulusal kimliğimizi ve varlığımızı koruyabiliriz. Bu nedenle 30 Ağustos bir uyanışın günüdür.  1922'nin Zaferi günümüzün uyanış ve şahlanışın ilk temel taşıdır. Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda 30 Ağustos önemli bir dönüm noktasıdır.”

Türk tarihine saygısızlık”
Düzce Belediyesi’nin hazırlamış olduğu 30 Ağustos Zafer Bayramı afişlerinde Atatürk fotoğrafının olmamasını sert bir dille eleştiren Yılmaz, “30 Ağustos Zaferi nedeniyle, Atatürk  fotoğrafı olmayan afişler oluşturulmuştur. Afişlerde Mehmetçik var, Türk Bayrağı var, fakat Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk yok. Bu afiş kabul edilemez, reddediyoruz. Zafer Bayramı afişlerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının olmaması Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, Başkomutanlık Meydan Muharebesinin Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk'e  saygısızlık, Türk tarihine saygısızlık, tarih ilmine saygısızlık, Türk ulusuna saygısızlıktır. Bu olayın mevcut iktidarın 'Yeni Türkiye Yeni Tarih' anlayışına destek olduğunu biliyoruz ve şiddetle reddediyoruz,  şiddetle karşı duruyoruz,  karşı duruşumuzu ısrarla, inançla, birikimimizle, Türk Tarihine saygımızla devam ettireceğimizi ifade ediyoruz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri