İYİLEŞTİRME VAR, AÇILIŞ TARİHİ YOK

Gündem 17 Aralık 2019 16:14
Videoyu Aç İYİLEŞTİRME VAR, AÇILIŞ TARİHİ YOK
A
a

Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Soner Günher'in, Öncü Haber ekibine 14 Aralık Cumartesi gecesi saat 23:00'da açılacağı bilgisini verdiği ancak beklenen açılışın gerçekleşmediği Fiskobirlik Kavşağı ile ilgili Düzce Belediyesi'nden açıklama geldi. Kavşakta iyileştirme çalışmalarının devam ettiğine dikkat çeken belediye, beton blokların kaldırılacağı tarih konusunda bilgi vermedi.

Yılan hikayesinde dönen Fiskobirlik Kavşağı konusunda resmi makamdan açıklama geldi. Kavşağın kapanmasından olumsuz etkilenen Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinin eylem hazırlığında olduğunun kamuoyuna yansıması üzerine kavşağın 14 Aralık Cumartesi gecesi tekrar trafiğe açılacağı bilgisi kulaktan kulağa yayılmaya başladı. Haber merkezimizi arayan bir vatandaş da "Kavşağı açacaklarmış, bu yüzden eylemi iptal ettik." dedi.
Aynı gün Öncü Haber ekibi de devam eden iyileştirme çalışmalarını görüntülemek için soluğu Fiskobirlik Kavşağı'nda aldı. Burada çalışmaları bizzat takip eden Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Soner Günher, mikrofona konuşmak istemediğini ancak kavşağın gece saat 23:00'da (14 Aralık Cumartesi gecesi) kesin olarak açılacağı bilgisini paylaştı.Muhtarın verdiği bilgi ışığında Öncü Haber kavşağın açılacağını duyurdu ancak beklenen kavşak açılması gerçekleşmedi. Bunun üzerine telefonla görüştüğümüz Muhtar Soner Günher, bu kez "Çalışmalar yetişmemiş açılış 16 Aralık Pazartesi gecesi yapılacak" dedi. Bir önceki açıklamanın tutmaması üzerine Öncü Haber önceden duyuru yapmadan 16 Aralık Pazartesi gecesi saat 23:00'da Fiskobirlik Kavşağı'na giderek muhtarın dediği gibi açılış olup olmayacağını yerinde gözlemledi. Yine açılış gerçekleşmezken, sabah saatlerinde Düzce Belediyesi'nden şu bilgilendirme geldi:


"Fiskobirlik Kavşağı ile ilgili iyileştirme faaliyetleri devam ediyor"
"Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi tarafından can güvenliği ve kesintisiz trafik akışı kriterleri dikkate alınarak 5 Eylül 2019 tarihinde düzenlenen Fiskobirlik Kavşağı ile ilgili iyileştirme faaliyetleri devam etmektedir. Bu çerçevede;

1- Düzce Belediyesi tarafından Ulaşım Master Planı ve Toplu Taşıma Sistemi iyileştirilmesi çalışmaları kapsamında hat optimizasyon çalışmasını yürüten uzmanlara bir çalışma yaptırılmış ve bu çalışma STK ve mahalle muhtarlarının da bulunduğu bir toplantıda paylaşılmıştır.

2- Düzce Belediyesi tarafından yaptırılan Fiskobirlik Kavşağı iyileştirme çalışmaları Karayolları Genel Müdürlüğüne sunulmuştur.

3- Karayolları Genel Müdürlüğü, Düzce Belediyesi ve mahalle muhtarlıklarının katkıları ile yapılan toplantıda Düzce Belediyesi önerisi olan Kervan Kavşağı iyileştirme çalışması değerlendirilmiş, söz konusu öneri Karayolları kurulları tarafından yeniden düzenlenmiştir.

4- 2020 yılında yapımına başlanması planlanan Kervan Kavşağı viyadük çalışması başlayıncaya kadar, söz konusu kavşağa ışık sistemi konulması kararlaştırılmıştır. Söz konusu kavşakla ilgili iyileştirme çalışmalarına Karayolları Genel Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi tarafından devam edilmektedir."

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri