İSTİHDAMA EN ÇOK KATKI SAĞLAYANLARA PLAKET

Gündem 30 Nisan 2019 14:22
Videoyu Aç İSTİHDAMA EN ÇOK KATKI  SAĞLAYANLARA PLAKET
A
a

Düzce Organize Sanayi Bölgesi tarafından 2018 yılında en fazla istihdam sağlayan işletmelere plaket verilmesi amacıyla düzenlenen törene Düzce protokolü de katıldı. Törende bir konuşma yapan DOSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, istiham artışı için Düzce’ye yeni yatırımcılar çekilmesi üzerinde durdu.

Düzce Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) Yönetim Kurulu tarafından, 2018 yılında en fazla istihdam sağlayan işletmelere plaket verildi.

Düzce Organize Sanayi Bölgesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen ödül törenine Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İl Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Necmi Köroğlu, İŞKUR Müdürü Ferhat Acar, protokol üyeleri ile sanayiciler katıldı.

DOSB Sosyal Tesisleri’nin açılışı yapıldı

Sanayi Buluşmaları programı öncesinde DOSB’nin sosyal tesislerinin açılışı yapıldı. Protokol tarafından açılış kurdelasının kesilmesinin ardından toplantıya geçildi.

“İstihdam artışı için yeni yatırımların devreye girmeli”

Açılış konuşmasını yapan DOSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, Düzce’de üretim ve istihdamın önemine değindi. Yirmibeşoğlu konuşmasında özetle şu görüşlere yer verdi: “Ekonomideki büyümenin yeniden istihdam artışı sağlayabilmesi için, komple yeni yatırımların devreye girmesi gerekiyor. Mevcut tesislere makine ve teçhizat alımına yönelik yatırımlar genelde istihdamda artışa yol açmıyor. Hatta bu tür yatırımlar çalışanların bir kısmına yol verilmesine ve istihdamın gerilemesine neden olabiliyor. Yeni üretim tesislerinin kurulması ise kaçınılmaz olarak yeni işçi alımını da beraberinde getiriyor. Bu tür yatırımların artması da ekonominin genelinde istihdam artmasını sağlıyor. Özel sektördeki yeni yatırımlarla istihdam artışı sağlanarak insanlarımızın ekonomisi bir nebze de olsa düzelecektir. Böylelikle yapılacak istihdamın ilimizdeki güven ve huzur ortamını artıracağı güvenlik güçlerimizin iş yükünü azaltacağı, merkezdeki esnafların ticaretine canlılık getireceği, konut fazlasının eriyebileceği, yerel yönetimlerin gelirlerini arttıracağı aşikardır.”

Vali ve Rektör Düzce’nin istihdam verilerini değerlendirdi

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar yaptıkları konuşmalarda Düzce’deki ekonomi ve istihdam verilerini değerlendirdi.

En fazla istihdam sağlayan 10 işletmeye plaket

Protokol konuşmalarının ardından, en fazla istihdam sağlayan 10 işletmeye plaket ve teşekkür belgeleri verildi. Ödül alan kuruluşlar şu şekilde: Standart Profil, Realkom, Teknorat, Toyota Boshoku, Delta Alfa, Desa Deri, Ferrero Fındık, Örma Tekstil, Nobel İlaç ve Doğtaş Kelebek. Programın sonunda sosyal tesislerde yemek ikramı yapıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri