İŞTE PROJENİN DETAYLARI

Gündem 16 Mart 2018 15:51
Videoyu Aç İŞTE PROJENİN DETAYLARI
A
a

Akçakoca’nın Subaşı Köyü sınırları içerisine yapılacak olan Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ilişkin Düzce Valiliği’nde bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda çok yönlü olarak hizmet verecek merkezin, özellikle kontrolsüz üremenin önüne geçerek, sayıları giderek artan sokak hayvanları sorununa çare olacağına dikkat çekildi.

Düzce’de başıboş sokak hayvanlarının tedavisi ve bakımı için Şubaşı Köyü’nde yapılacak olan Düzce Geçici Bakım Merkezi’yle ilgili Düzce Valiliği’nde toplantı yapıldı. Toplantıda Düzce’de artık önemli bir sorun haline dönüşen sokak hayvanları konusuna hem vatandaş hem de hayvanlar açısından çözüm getirecek Geçici Bakım Merkezi ilgili slayt eşliğinde detaylı bilgiler verildi.

Tedavileri yapılanlar alındıkları bölgeye geri bırakılacak”
Toplantıda açıklamalarda bulunan İl Özel İdaresi Sanat Tarihçisi Dilek Çavuş, merkeze getirilen başıboş hayvanların yapılacak tedavilerin ardından alındıkları bölgelere geri bırakılacağını kaydetti. Çavuş, şu ifadelere yer verdi:“Bize tahsis edilen 560 dönüm arazi içinde biz 16 dönümlük alanı kullanacağız. Bu 16 dönümlük alanın 3500 metre karesi kapalı olacak. Geçici hayvan yaşam merkeziyle birlikte alanda kafeterya, vakıf gibi binalarda olacak. Düzce merkez ve merkeze bağlı köylerde bulanan başıboş hayvanlar buraya getirilerek yapılacak tedavilerin ardından alındıkları bölgelere geri bırakılacak. Ayrıca kaza geçirmiş çeşitli yerlerinde yara almış hayvanlarda iyileşene kadar tedavi görerek alındıkları bölgelere geri bırakılacak. Gebe olan hayvanlar ise doğum yapana ve yavrular büyüyene kadar merkezimizde tutularak gerekli şartlar oluştuktan sonra yine alındıkları bölgelere bırakılacak.”

Hedefimiz çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak”
Düzce’de sayıları giderek artan sokak hayvanlarının kontrollü üremesi ve hastalıklardan korunmasının amaçlandığının altını çizen Çavuş, ayrıca merkezin çocuklara hayvan sevgisini aşılamakta önemli rol oynayacağı üzerinde durdu. Çavuş, “Doğum yapan hayvanları kısırlaştırmayı düşünüyoruz. Ayrıca okullardan hayvanlara bakmak için ziyaretlerde olacak. Bizim temel hedefimiz çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak ve başıboş hayvanları yaşadığı zorluklardan kurtarmak olacaktır.” şeklinde konuştu

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri