İŞTE OKUL OKUL AÇILAN KONTENJANLAR…

Eğitim 19 Nisan 2021 12:05
Videoyu Aç İŞTE OKUL OKUL AÇILAN KONTENJANLAR…
A
a

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ortaokul 8. Sınıf öğrencilerin merakla beklediği haberi verdi. Düzce’de merkezi sınav puanıyla öğrenci alacak okul ve kontenjanlarını açıklayan müdürlük öğrenci alan proje okul sayısı 6'dan 9'a yükseldiğini duyurdu. Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) ter dökecek olan öğrenciler bu yıl 690 kontenjan için yarışacak.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden, iyi bir lise hayaliyle Liselere Geçiş Sınavı’na hazırlanan ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin beklediği haberi geldi. Düzce’de 2021-2022 yılı için merkezi sınav puanı ile öğrenci alacak liseler ve kontenjanları açıklandı.
Müdürlükten yapılan açıklamada merkezi sınav puanıyla öğrenci alan proje okul sayısı 6'dan 9'a yükseldiği duyuruldu. Merkezi sınav puanıyla öğrenci alan proje okullardaki toplam kontenjan sayısı da 690'a çıkarıldı.
6 Haziran’da yapılacak olan LGS öncesi hedeflerini yüksek tutan öğrenciler sıkı bir şekilde derslerine çalışmaya devam ederken, aday sayısına göre sınırlı olan kontenjanda artırımına gidilmesi öğrencilerde sevince neden oldu.

İŞTE OKUL OKUL AÇILAN KONTENJANLAR…
En yüksek kontenjan 180 öğrenci ile Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi’ne açılırken onu 120 kontenjanla Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi, 90 kontenjanla Düzce Fen Lisesi ve 60’ar kontenjanlar Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi, Mehmet Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takip etti. Akçakoca Emine Sevil Anadolu İmam hatip Lisesi ve Düzce Mevlanan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için ise 30’ar kontenjan belirlendi.

AKÇAKOCA’YA FEN LİSESİ
Öte yandan 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren Akçakoca’da öğrenci kabulüne başlayacak olan liseyle il genelindeki fen lisesi sayısı da 2'ye yükseldi. Fen bilimleri eğitiminde bölgede markalaşma hedefiyle yola çıkacak olan okul önümüzdeki dönem 60 öğrenciyle eğitim hayatına başlayacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa